HEIDELBERG DİL OKULLARI Heidelberg Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Heidelberg Dil Okulları

Heidelberg Hakkında

Heidelberg, Almanya’nın güney-batısında bulunan şehirlerinden bir tanesidir. Şehrin nüfusu 160.000 civarı olması ile birlikte Baden-Württemberg eyaletletinin üniversite şehri olarak bilinmektedir. Bu nedenle Heidelberg’te genç nüfusu yüksektir.

Heidelberg, geçmişi eski çağlara kadar dayanan şehirlerden bir tanesidir. Özellikle Roma İmparatorluğu zamanında önemli bir konum olan şehir günümüzde de tarihi mimarisi ve yapısı ile eski dönemleri hatırlatmaktadır. Almanya’nın en eski üniversitesine sahip olan bu şehir, 2.Dünya Savaşı sırasında Almanya’da hasar almamış ender yerlerden bir tanesidir. Bugün kentin Altstadt bölgesi ve sarayı UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır.

Heidelberg, Okyanus iklimine sahip olan bir bölgedir. Bu nedenle yazları hafiften rüzgarlı, serin olan hava sıcaklığı kışları ılıman bir yapıya sahiptir. Genel olarak baktığımızda yazları ortalama 24°C olan hava sıcaklığı kışları 2°C civarında olmaktadır. Bu sayede kışları Almanya’nın diğer bölgeleri gibi aşırı soğuk olmamaktadır. Zaman zaman kar yağışı görülebiliyor olsa da şehirde genelde yağmur yağmaktadır.

Devamını Göster

 

HEIDELBERG DİL OKULLARI Heidelberg Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?