BATH DİL OKULLARI Bath Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Bath Hakkında

İngiltere’nin güney-batısında bulunan Bath şehir ülkenin merkezine, Londra’ya, yaklaşık olarak 160 km Bristol’a ise 21 km uzaklıktadır. Roma İmparatorluğundan kalma etkilerden dolayı ismini alan şehir, İngiltere’nin kültürünü en iyi anlayabileceğiniz yerlerden biridir. Sahip olduğu kaplıcalar nedeni ile de UNESCO Dünya Mirasları listesinde 1987’den beri yerini almaktadır.

Bath, İngiltere’nin güneybatısında yer aldığı için daha ılıman ve nemlidir. Ortalama sıcaklık 10 °Cdir. Buna bağlı olarak şehirde oldukça yağış görülmektedir. Bath’ın hava durumu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz tıklayabilirsiniz.

Dil Eğitim Süreleri

İngiltere’nin Bath şehrinde dil eğitimi almak isteyen öğrenciler 4 haftadan başlayarak 11 aya kadar istedikleri koşullara ve ihtiyaçlarına göre dil eğitimi alabilme fırsatları bulunmaktadır. Öğrenciler istekleri doğrultusunda herhangi bir ayın ilk haftasında dil okuluna başlayabilmekteler.

Vize ve Çalışma İzni

Bath’da da İngiltere’nin diğer bölgeleri gibi dil okuluna gidecek olan kişilere, 24 haftaya kadar kayıt olan öğrencilere, Student Visitor Visa verilmektedir. 24 hafta ve üzeri kayıt olan öğrencilere uzatılma imkanı olan student route uzun dönem vize verilmektedir. Bu tamamen dil okulu için gelen öğrencilere verilmekle birlikte kişiden herhangi bir dil seviyesi beklenmemektedir.

Bath’da da İngiltere’nin diğer bölgelerindeki gibi dil eğitimi ile gelmiş öğrencilere çalışma izni sağlamamaktadır.

Günlük Yaşam

Bath, Londra ile kıyaslandığında daha uygun bir yaşam standartına sahiptir. Aylık ortalama olarak 600-800 £ ile bir öğrenci geçimini rahatlıkla karşılayabilmektedir. Daha fazla bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Konaklama

Dil eğitimi için gelmiş olan öğrencilere konaklama olarak 3 farklı alternatif sunulmaktadır, aile yanında kalma, yurt ve öğrenci daireleri. Ülkenin kültürünü öğrenmek isteyen öğrenciler için aile yanında kalma olanağı en avantajlı ve en uygun olanıdır. Yurtla ise daha çok kültürlü bir ortamda dil eğitimi almak isteyen kişiler için tercih edilmektedir. Öğrenci evleri de diğerlerinden farklı olarak daha kişisel alanını korumak isteyen kişiler için tercih edilmektedir. Bununla birlikte masraflar da arttığı için öğrenci evlerinin maliyeti biraz daha farzla olabilmektedir.

Ulaşım

Bath’da dil eğitimi almak isteyen bir öğrenci çok rahat bir şekilde her yere ulaşım sağlayabilecekleri toplu taşımalar mevcuttur.

Ülkenin diğer bölgelerine gezmeye gitmek isteyen öğrenciler için de yine otobüs kullanarak çok kolay bir şekilde ulaşım sağlamaları mümkün olmaktadır.

Türkiye’den Bath’a dil eğitimine gidicek olan öğrencilerin Bath’a direkt uçuş olmadığından kaynaklı Londra üzerinden ülkeye iniş yapıp ordan otobüsle geçmesi önerilmektedir.

Başvuru Süreci

  1. Gitmek istenilen okulun belirlenmesi
  2. Okul başvuru formu dolumu
  3. Pasaport bilgileri
  4. Banka mektubu
  5. Sponsor mektubu

Edumap olarak kişinin bütçesine ve talebine en uygun dil okulunu seçmede kişiye yardım etmekteyiz ve öğrencilerle süreç boyunca destek olmaktayız. Daha fazla bilgi almak için danışanlarımıza ulaşabilirsiniz.

BATH DİL OKULLARI Bath Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

  • 4
    Kaplan Dil Okulu

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?