LEEDS DİL OKULLARI Leeds Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Leeds Hakkında

Leeds, İngiltere’nin kuzeyinde bulunan şehirlerden bir tanesidir. Sanayi devrimi dönemlerinde kumaş sanayisi ile oldukça ön plana çıkmış bu şehir günümüzde daha çok borsa gibi ticari alanlarla karşımıza çıkmaktadır. İsmini eski Kelt dilinde orman anlamına gelen Loidis isminden almaktadır. Bu da geçmişte tarım alanında da İngiltere’de oldukça önemli bir yere sahip olduğunun göstergesidir.

Leeds bölgesi İngiltere’nin diğer bölgelerinden farklı olarak kendi içinde de bölgelere ayrılmıştır. Bu bölgeler; Leeds Merkez, Güney Leeds, Kuzey Doğu Leeds, Kuzey Batı Leeds, Batı Leeds, Doğu Leeds, Headingley, Chapel Allerton, Roundhay dir. Şehrin diğer bir özelliği ise Viktoria dönemine ait etkileri hala görebiliyor olmamızdır.

Leeds, İngiltere’nin kuzey bölgesinde bulunduğu için diğer bölgelere nazaran daha soğuktur. Genel olarak yazları ortalama 15°C ‘lerde olan hava sıcaklığı kışları ortalama olarak 4°C civarındadır. Ortalama yağış olarak da diğer bölgelere göre daha fazla yağış almaktadır. Yılın her döneminde fazlası ile yağış görülmektedir. Daha fazla almak için tıklayabilirsiniz.

Devamını Göster

LEEDS DİL OKULLARI Leeds Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?