MANCHESTER DİL OKULLARI Manchester Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Manchester Hakkında

Manchester, İngiltere’nin kuzey-batısında bulunan bir şehirdir. İngiltere’nin en çok bilinen şehirleri arasında olmasının sebeplerinden biri Liverpool ile birlikte İngiltere’nin kuzey-batı bölgesindeki sanayisinin belli bir kısmının buradan sağlanıyor olmasıdır. Sanayi devrimi döneminde dünya çapında sanayileşmiş ilk şehir olmasının etkilerini hala görmektedir.

Manchester, 18.yüzyılda Bridgewater Kanalını kullanarak o dönemden itibaren kendini sanayi alanında çok geliştirmesi ile birlikte kültür, sanat alanında da önemli gelişimler yaşadı. Sahip olduğu üniversiteler sayesinde de bilime oldukça önem veren şehir, bünyesinde bulundurduğu dil okulları sayesinde de farklı kültürleri görebileceğiniz şehirlerden birisidir.

Manchester’da da İngiltere’nin diğer şehirlerindeki gibidir. Diğer şehirlerden farklı olarak ise Atlantik Okyanusundan gelen Gulf Stream nedeniyle yazları biraz daha serin olurken kışları daha ılıman geçmektedir. Genel olarak yaz ayları ortalama sıcaklık 16°C iken kış aylarında 4°C civarında olmaktadır. Daha fazla bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Devamını Göster

MANCHESTER DİL OKULLARI Manchester Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?