DUBLIN DİL OKULLARI Dublin Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Dublin Dil Okulları

İrlanda Cumhuriyeti’nin doğusunda bulunan Dublin, İrlanda’nın başkenti ve en büyük şehri olarak geçmektedir. 2 milyona yakın nüfusu olması ile de İrlanda adasının en kalabalık şehri olarak bilinmektedir.

Millattan öncesine kadar dayanan tarihinde Dublin’e en çok etki eden kişiler Vikinglerdir. Bugünkü sahip olduğu mimarisinin temelleri 16.yüzyılda Vikingler tarafından oluşturulmuştur. Dublin isminin oluşumu Vikingler döneminde kara siyah anlamına gelen Dubh Linn’den gelmektedir. Bu nedenle Vikinglerin, Dublin’in tarihinin oluşumunda önemli bir yere sahip olduğu söylenebilmektedir.

Dublin’in hava durumu sıcak ve ılıman bir deniz iklimine sahiptir. Yazları biraz daha serin olmasına rağmen kışları genel olarak ılıman geçmektedir. Atlantik Okyanusundan gelen rüzgârlar nedeniyle ülke yıl içerisinde belli miktarda yağış almaktadır. Genel olarak baktığımızda yazları ortalama 15°C olan sıcaklık kışları 4-5°C’ye kadar inebilmektedir. Yılın her dönemi yağış olmasıyla birlikte ortalama ayın 9-10 gününde yağış görülmektedir.

Devamını Göster

DUBLIN DİL OKULLARI Dublin Dil Okulları Hakkında Detaylı Bilgiler

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?