EDINBURGH DİL OKULLARI Edinburgh Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Edinburgh Hakkında

Edinburgh, Birleşik Krallığın bünyesinde bulunan İskoçya’da yer almaktadır. İskoçya’nın 15.yüzyıldan beri başkenti kabul edilen bu şehir, ülkenin de en büyük ikinci şehri olma özelliğine sahiptir.

Geçmiş dönemlere baktığımızda Edinburgh, ortaçağ ve Georgian dönemlerinde adanın önemli noktalarından bir tanesiydi. İskoçya’nın aydınlanmasında önemli bir yere sahip olan şehre kültürel etkileri nedeniyle Kuzey’in Atina’sı denmiştir. Geçmişin etkilerinin günümüzde de hala şehir mimarisinde görülmesinden kaynaklı Edinburgh UNESCO Dünya Miras Listesinde yerini almaktadır.

Sahil ve dağlar arasında kalması nedeniyle Edinburgh rüzgârlı şehir olarak geçmektedir. Bununla birlikte şehrin genel hava durumu ülkenin geneliyle benzerlik göstermektedir. Bulunduğu konumdan kaynaklı İrlanda ve İngiltere’ye göre daha soğuk olan bölgede genel olarak yazları ortalama 13°C olan hava durumu kışları ortalama 3°C olmaktadır. Yılın belli dönemlerinde görülen yağışlar aylık olarak bakıldığında ayın 3’te 1’inde yağış görülmektedir.

Devamını Göster

EDINBURGH DİL OKULLARI Edinburgh Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?