OTTAWA DİL OKULLARI Ottawa Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Ottawa Hakkında

Ottawa, Kanada’nın Ontario eyaletine bağlı olan ülkenin güneyindeki şehirlerinden bir tanesidir. Kanada’nın başkenti olan bu şehir, popülasyon olarak da ülkenin en kalabalık 4.şehri olma özelliği taşımaktadır. Ottawa’nın diğer şehirlerden farklı olarak 2 ana dili bulunmaktadır. İngilizce ve Fransızca olan ana dilde bütün diplomatik işlemler bu iki dilin de kullanılmasıyla ilerlemektedir.

Ottawa ırmağı üzerine kurulmuş olan bu şehir geçmiş dönemlerden beri ticari bir liman özelliği taşımaktadır. Geçmiş dönemlerde avcılık, balıkçılık, ticaret ve tarım üzerinden geçimini sağlayan şehrin bir diğer özelliği de 19.yüzyılın sonlarında sokakların ilk aydınlandığı şehirlerden birinin olmasıdır. 19.yüzyılın ortalarında yapılmış olan Rideau Kanalı ile de UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almayı başarmış bu şehir günümüzde Kraliçe Viktoria’nın seçimi ile başkent olmuştur.

Kanada’nın geneline hâkim olan nemli karasal iklim nedeniyle Ottawa 4 farklı mevsim yaşamaktadır. Genel olarak yazları ortalama 20°C olan hava sıcaklığı kışları -7°C olmaktadır. Yazları sıcak ve nemli olması ile birlikte genelde kışları kar ve buz şeklinde yağış görülmektedir.

Devamını Göster

OTTAWA DİL OKULLARI Ottawa Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?