TORONTO DİL OKULLARI Toronto Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Toronto Hakkında

Toronto, Kanada’nın Ontario eyaletinin güneyinde bulunan şehirlerinden bir tanesi ve eyaletin başkentidir. Eskiden York ismine sahip olan bu şehir günümüzde en yaşanılabilir şehirler listesinde yer almasıyla birlikte yaklaşık 6 milyon nüfusuyla ülkenin en kalabalık şehri haline gelmiştir. Ana dili İngilizce olmasına rağmen Toronto’nun halkı Fransızca da bilmektedir.

Geçmişte Kanada’nın yerli halkının yaşamış olduğu bu bölge Avrupa’dan yapılan göçlerle değişmeye başlamıştır. 18.yüzyılda deniz ticareti yapılmaya başlanmış olan bu şehir yüzyıllar boyunca kendini ticaret alanında çok geliştirmiş ve günümüzde dünyadaki önemli limanlardan bir tanesi haline gelmiştir.

Toronto’da Kanada’nın birçok bölgesi gibi nemli karasal iklime sahiptir. Bu nedenle yazları sıcak ve nemli olurken kışları soğukluğu bazı bölgelere göre daha yüksek olabilmektedir. 4 mevsimi de yaşayan bu şehrin genel olarak sıcaklıkları yaz aylarında ortalama 20-21 olabilirken kış ayları ortalama olarak -4 civarı olmaktadır. Toronto’da yağışların bir kısmı kar olsa da ortalama ayın 7 günü yağış görülebilmektedir.

Devamını Göster

TORONTO DİL OKULLARI Toronto Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?