VICTORIA DİL OKULLARI Victoria Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Victoria Hakkında

Victoria şehri Kanada’nın batısında bulunan Britanya Kolumbiyası(British Columbia) eyaletinde bulunan şehirlerden bir tanesidir ve eyaletin başkentidir. Vancouver adasının güney ucunda bulunan bu şehrin nüfusu 85.000 kişidir. Victoria konumu nedeniyle de Amerika- Kanada sınır bölgelerinden bir tanesidir.

18.yüzyıla kadar yerlilerin yaşadığı bu bölgede 18.yüzyıldan sonra Avrupa’dan gelen göçlerle birlikte şehir yerleşik hale gelmeye başlamıştır. 19.yüzyılda ise Kanada Pasifik Demiryolu terminali tamamlanmasıyla Victoria eyaletin önemli bir ticari konumu haline gelmiştir. Günümüzde ise hala ticari önemini koruyan bu şehir aynı zamanda teknoloji endüstrisinde de önemli bir yere sahip olmaktadır.

Victoria, Vancouver adasının genelinde görüldüğü gibi Okyanus İklimine sahiptir. Buna rağmen yazları Akdeniz ikliminin özellikleri olan kuru ve sıcak, kışları ise serin bir olmaktadır. Kanada’nin diğer pek çok şehrine göre oldukça sıcak olmasının yanında sıcaklık eksi dereceye genel olarak düşmemektedir. Genel olarak baktığımızda yazları ortalama 20°C olan hava sıcaklığı kışları 3°C civarında olabilmektedir. Havanın çok soğuk olmaması ile birlikte kış ayları dönem dönem kar görülse de genel olarak yağış almaktadır.

Devamını Göster

VICTORIA DİL OKULLARI Victoria Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?