ST. JULIANS DİL OKULLARI St. Julians Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

St. Julians, Malta adasının kuzey-doğusunda yer alan bir şehridir. 14.000 kişilik bir nüfusa sahip olan bu şehrin temel geçimi turizm üzerinden olmaktadır. Şehirde 2 anadil konuşulmaktadır. Bunlardan bir tanesi İngilizce diğeri ise Maltacadır. St. Julians’ın diğer bir ismi ise St. Giljan’dir.

Malta adası coğrafi zenginliklerinin yanında tarihi zenginliklere de ev sahipliği yapmaktadır. İlk insan dönemlerinden kalma kalıntılar bulunan ada, dönem devletleri için her zaman önemli bir konum olmuş. Yüzyıllar boyunca birçok devletin adayı işgal etmesi günümüzde Malta adasını İngilizlerin, İspanyolların, Osmanlı İmparatorluğunun, Fenikelilerin, Romalıların tarihi kalıntılarını görebileceğiniz bir yer haline getirmiştir.

Malta adası, Akdeniz’in göbeğinde bir bölge olduğu için burada Akdeniz İklimi görülmektedir. Bu nedenle yıl içerisinde sıcak olmaktadır. Yazları sıcak geçmesi ile birlikte kışları da ılıman geçen bu şehirde hava sıcaklığı eksinin altına düşmemekte ve kar yağışı görülmemektedir. Genel olarak baktığımızda yazları ortalama 31°C olan hava sıcaklığı kışları 12°C civarında olmaktadır.

Devamını Göster

ST. JULIANS DİL OKULLARI St. Julians Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?