Almanya’da Lise Eğitimi

Metropolitan şehirler, pastoral köyler, yeşil tepeler ve güzel nehirler. Almanya, sunacak her türlü manzara ve yaşam tarzına sahip bir ülkedir. 

Almanya’da değişim öğrencisi olmak, bu heyecan verici ülkede gerçek bir deneyim yaşamanız için mükemmel bir fırsat. Alman bir ev sahibi ailenin yanında kalırken ve yerel bir liseye giderken, karakteristik Alman kültürü hakkında benzersiz bir fikir edinecek ve yaygın olarak kullanılan dilde akıcı olacaksınız.

Almanca konuşan biri olarak, milyonlarca insanla iletişim kurabilirsiniz. Bu, gelecekte size pek çok kapı açacak bir niteliktir, özellikle kariyer açısından. Almanya dünyanın en büyük ekonomilerinden biridir ve bir değişim öğrencisi olarak, dost canlısı insanları, mükemmel eğitimi ve yaşam standartları olan bir ülkenin tadını çıkaracaksınız.

Klasik Lise, çoğu öğrencinin seçtiği geleneksel lise programıdır. Bu, gerçek bir değişim deneyimini özleyen sizler için mükemmel bir seçimdir. Sizi, seçtiğiniz ülkedeki özenle seçilmiş bir aile ve lise ile eşleştiriyoruz. Hareketli büyük bir şehre, büyüleyici bir sahil kasabasına veya doğaya yakın kırsal alana yerleştirilebilirsiniz. Bu, açık fikirli ve yeni şeyler denemekten heyecan duyan sizin için harika bir programdır.

Ev sahibi bir ailenin yanında kalarak, gerçek bir Alman gibi yaşamanın nasıl bir şey olduğunu deneyimleyeceksiniz. Neredeyse her zaman Alman dili ile çevrili olacağınız için, hayal edebileceğinizden çok daha hızlı akıcı bir konuşmacı olacaksınız. Başlangıçta biraz güvensiz olsanız bile, ev sahibi ailenizle her zaman konuştuğunuzdan emin olun. Onlara gününüzden bahsedin ve onların günlerini sorun. Bunun gibi, her geçen gün daha da akıcı hale geleceksiniz.

Almanya’da lise eğitimi hakkında tecrübeli danışmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

  • Öğrencimiz ve ailesi ile yapacağımız ilk görüşmede istenilen lise/hazırlık programı ve bu program için gerekli yeterlilik düzeyini belirliyoruz.Ülke,şehir ve program seçeneklerine eğitim süresini,konaklamayı,ders programı ve tüm eğitim planlamasını yapıyoruz.
  • Öğrenciler lise veya hazırlıktan sonra üniversiteye yurt dışında devam edecekse,üniversite tercihlerinin netleşmesi konusunda destek oluyor,tercih edilen üniversitelere göre gerekli evrakların düzenlenmesinde yardımcı oluyoruz. Bütün gerekli evrakların düzenlenmesinin ardından tercih edilen üniversitelere başvurunuzu yapıyoruz. Lise/kolej ve üniversite ile öğrenci arasındaki tüm iletişimi yürütüyoruz.
  • Öğrencimizin dil skoru yeterli değilse program öncesinde alınabilecek dil eğitimi seçeneklerini görüşüyor ve gerekli eğitim düzenlemelerini yapıyoruz.
  • Öğrencimizin tüm vize başvuru işlemleri uzman danışmanlarımız tarafından organize ediliyor ve vize alınması için gereken en uygun dosyayı hazırlamanıza yardımcı oluyoruz. Mülakat gerektiren bir vize süreci ise mülakata beraber hazırlanıyor,ön mülakat aşamasını beraber yapıyoruz.
  • Vize başvurusu onaylandıktan sonra planlanan gidiş tarihine göre konaklama, uçak bileti, havaalanı transfer ve seyahat sigortasını yapıyoruz.
  • Gidiş tarihinize göre öğrencimizin gideceği ülke, şehir ve uçuş organizasyonu ile ilgili oryantasyon yapıyoruz.

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz. Lise programımızda öğrencilerimizi temsilcilerimiz düzenli olarak aramaktadır ve her ülke de lise için danışmanımız bulunmaktadır

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Universite, Master, Pre-Master, College, Dil Okulu, Yaz Okulu, Academic yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.