Amerika’da Lise Eğitimi

ABD’deki lise birçok uluslararası öğrenci için bir hayaldir! Programa bağlı olarak, öğrenciler ünlü bir Amerikan şehrinde, sahile yakın, bir Ivy League üniversitesinde veya Amerika’nın merkezinde eğitim alabilirler. ABD’deki Devlet (eyalet), Özel ve Yatılı okullarda F-1 vizesi ile SELECT ve Academic Exchange lise programları sunuyoruz.

ABD’de lisede okuyan uluslararası öğrenciler inanılmaz bir deneyime sahip olurlar. ABD’deki üç lise programı türü ile yabancı öğrenciler, hedefleri ve bütçeleri için ideal deneyimlerini seçebilirler. Boston, San Francisco, Los Angeles, Washington DC gibi birinci sınıf kültür ve cazibe merkezlerinde eğitim imkanı bulunmaktadır.

SELECT liselerimizin çoğu STEM, AP kursları veya IB programları sunar veya ön mühendislik, spor hekimliği, tarım, film yapımı, mimarlık ve daha fazlası sunulan programlardır. Tüm ABD liseleri, tıpkı filmlerdeki gibi “okul ruhu (school spirit)” ile tanınırlar bu kapsamda; koridorlardaki dolaplar, spor takımları, sanat kulüpleri, mezuniyetler ve kutlama mitingleri bulunmaktadır.

Edumap olarak öğrencilerimize konaklama yerleştirmesi sağlamaktayız. Seçilen okul kadar yaşanılan yer de öğrenciler için önemlidir. Uluslararası öğrencilerin şimdiye kadar evlerinden uzakta ekstra desteğe ihtiyaçları vardır, bu nedenle ABD anlaşmalı okullarımız, bir Devlet okulundaki veya Özel okuldaki her öğrenci için bir ev sahibi aile seçerken ekstra özen gösterir ve oradaki okul yetkilileri, öğrencilerin karşılaşabilecekleri zorlukları ayarlamalarına ve üstesinden gelmelerine yardımcı olur. Her ay, oradaki okullar, ev sahibi aileden ve öğrenciden gelen geri bildirimlere dayalı bir rapor sunar. Yatılı öğrenciler, yurtta yaşayan yetişkinlerin gözetiminde uygun bir yurtta kalırlar.

ABD Özel Yatılı Okulları, her şeyden daha fazlasını isteyen öğrenciler içindir! Öğretmenlerden daha fazla ilgi, daha zorlu fırsatlar, üniversiteye daha fazla hazırlık, daha gelişmiş spor ve sanat tesisleri ve gelecek için daha fazla fırsat sunarlar. Yatılı Okullar, seçici kabuller, küçük sınıflar ve yüksek nitelikli öğretim üyelerinin bireysel ilgisiyle genellikle rekabetçidir. Eğitim, zenginleştirme faaliyetleri ve sosyal başarı için mükemmel bir eğitim ve mümkün olan en iyi ortamı sunan American Boarding Schools ile doğrudan ortaklık yapıyoruz.

Araştırmalar, ABD Yatılı Okullarına devam eden öğrencilerin aşağıdakileri çok daha yüksek oranda belirttiğini göstermektedir:

Amerika’da lise eğitimi hakkında tecrübeli danışmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Amerika da lise düşünen öğrenci özel veya devlet liselerinde 1 dönem veya 1 yıl değişim programımıza katılabilirler veya lise yi komple orda okuyabiilirler son sınıfta yine Amerika da lise eğitimine giderek mezun olma şansını yakalarlar 

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz. Lise programımızda öğrencilerimizi temsilcilerimiz düzenli olarak aramaktadır ve her ülke de lise için danışmanımız bulunmaktadır

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Universite, Master, Pre-Master, College, Dil Okulu, Yaz Okulu, Academic yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz. 

[learn_press_profile]