Arjantin’de Lise Eğitimi

Bir değişim öğrencisi olarak Arjantin’i keşfedin. İspanyolca’da akıcı olun, farklı bir kültür hakkında fikir edinin ve ülkede heyecan verici bir eğitim yılı boyunca sevgi dolu bir aileyle tanışın. Arjantin’deki lise değişiminizde, size sunacak çok şeyle güzel ve çiçek açan bir ülkede yaşamak üzeresiniz.

Bu geniş ülke, akıllara durgunluk veren doğa ve farklı iklim türleri sunmanın yanı sıra, geleneksel Latin Amerika yaşam tarzının mükemmel bir karışımını ve aynı zamanda mutfakta en azından fark etmeyeceğiniz bir Avrupa etkisini sağlar. Buradaki insanlar arkadaş canlısı, meraklı, konuşkan ve sizi ülkelerinde ağırlamayı dört gözle bekliyorlar.

Klasik Lise, çoğu öğrencinin seçtiği geleneksel lise programıdır. Bu, bir sömestr veya bir yıl boyunca gerçek bir değişim deneyimi isteyen öğrenciler için mükemmel bir seçimdir. Sizi Arjantin’de özenle seçilmiş bir aile ve lise ile eşleştiriyoruz. Hareketli büyük bir şehre, büyüleyici bir sahil kasabasına veya doğaya yakın kırsal alana yerleştirilebilirsiniz. Bu, açık fikirli ve yeni şeyler denemekten heyecan duyan öğrenciler için harika bir programdır.

Arjantinli bir ev sahibi aileyle kalmak

Arjantin’de bir değişim öğrencisi olarak, Arjantinli ev sahibi ailenin yanında kalacaksınız. Bu, kültürü içten dışa gerçekten deneyimlemenin mükemmel bir yoludur. İspanyolca becerilerinizi geliştirmek, ‘asado’lara katılmak ve sevgi dolu bir ev sahibi aileye yaklaşmak için birçok fırsat bulacaksınız.

Özenle seçilmiş ev sahibi aileler

Ev sahibi aileler okul tarfından özenle seçilir ve sizi evlerinde ağırlamayı dört gözle bekliyorlar. Aileler çekirdek ve büyük aile olabilir, ancak tipik Arjantinli aile bir anne, baba ve 2-3 çocuktan oluşur.

Aileler genellikle büyükanne ve büyükbabalarına, teyzelerine, amcalarına ve kuzenlerine çok yakındır, bu nedenle Arjantin’deki lise yılınız boyunca birçok sevgi dolu Arjantinli ile tanışmayı bekleyebilirsiniz. Bazı aileler köylerde, bazıları ise küçük, orta veya büyük şehirlerde yaşıyor. Her iki durumda da sizi evlerinde ağırlamaktan ve kültürünüz hakkında daha fazla bilgi edinmekten heyecan duyuyorlar.

Arjantin’de lise eğitimi hakkında tecrübeli danışmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

  • Öğrencimiz ve ailesi ile yapacağımız ilk görüşmede istenilen lise/hazırlık programı ve bu program için gerekli yeterlilik düzeyini belirliyoruz.Ülke,şehir ve program seçeneklerine eğitim süresini,konaklamayı,ders programı ve tüm eğitim planlamasını yapıyoruz.
  • Öğrenciler lise veya hazırlıktan sonra üniversiteye yurt dışında devam edecekse,üniversite tercihlerinin netleşmesi konusunda destek oluyor,tercih edilen üniversitelere göre gerekli evrakların düzenlenmesinde yardımcı oluyoruz. Bütün gerekli evrakların düzenlenmesinin ardından tercih edilen üniversitelere başvurunuzu yapıyoruz. Lise/kolej ve üniversite ile öğrenci arasındaki tüm iletişimi yürütüyoruz.
  • Öğrencimizin dil skoru yeterli değilse program öncesinde alınabilecek dil eğitimi seçeneklerini görüşüyor ve gerekli eğitim düzenlemelerini yapıyoruz.
  • Öğrencimizin tüm vize başvuru işlemleri uzman danışmanlarımız tarafından organize ediliyor ve vize alınması için gereken en uygun dosyayı hazırlamanıza yardımcı oluyoruz. Mülakat gerektiren bir vize süreci ise mülakata beraber hazırlanıyor,ön mülakat aşamasını beraber yapıyoruz.
  • Vize başvurusu onaylandıktan sonra planlanan gidiş tarihine göre konaklama, uçak bileti, havaalanı transfer ve seyahat sigortasını yapıyoruz.
  • Gidiş tarihinize göre öğrencimizin gideceği ülke, şehir ve uçuş organizasyonu ile ilgili oryantasyon yapıyoruz.

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz. Lise programımızda öğrencilerimizi temsilcilerimiz düzenli olarak aramaktadır ve her ülke de lise için danışmanımız bulunmaktadır.

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Universite, Master, Pre-Master, College, Dil Okulu, Yaz Okulu, Academic yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.