Belçika’da Lise Eğitimi

Belçika, Avrupa’nın bir araya geldiği yerdir. Belçika; Almanya, Fransa, Hollanda, Lüksemburg ve Kuzey Denizi arasında yer almaktadır. Avrupa toplumunun başkenti olan Brüksel’in kozmopolit doğası, yabancılara karşı açık fikirli ve misafirperver bir tutuma sahiptir. Belçikalılar, büyük bir mizah anlayışı ile alçakgönüllü ve misafirperver olmaları ile tanınırlar. Belçika’da çikolata ve waffle’dan daha fazlası var, çok zengin bir kültürel geçmişin (resimler, mimari) ve günümüzün heyecan verici sanatsal yaratıcılığının (sergiler, müzik, moda, çizgi romanlar, tiyatro ve daha fazlası) sahnesidir.

Belçika eğitim sistemi, dünyadaki en kapsamlı sistemlerden biridir. Uluslararası öğrenciler, lise eğitimlerini Hollandaca veya Fransızca olmak üzere iki dilden birinde sürdürmeyi seçebilirler. Pazartesiden cumaya yerel bir okuldaki dersleri takip edecekler. Bu sınıflar Fransızca / Hollandaca, Matematik, Biyoloji, Coğrafya, Fizik, Tarih, Beden Eğitimi, Yabancı Dil (Hollandaca / Fransızca veya İngilizce) içerir ve isteğe bağlı dersler Ekonomi veya üçüncü bir Yabancı Dil içerir. Okul yılı Eylül’den Haziran’a kadar sürer.

Klasik Lise, çoğu öğrencinin seçtiği geleneksel lise programıdır. Bu, gerçek bir değişim deneyimini özleyen sizler için mükemmel bir seçimdir. Sizi, seçtiğiniz ülkedeki özenle seçilmiş bir aile ve lise ile eşleştiriyoruz. Hareketli büyük bir şehre, büyüleyici bir sahil kasabasına veya doğaya yakın kırsal alana yerleştirilebilirsiniz. Bu, açık fikirli ve yeni şeyler denemekten heyecan duyan sizin için harika bir programdır.

Belçika’da misafirperver ev sahibi ailenizle birlikte yaşarken maceraya hazır olun. Tarih, yemek, birçok kültür ve birçok dil dünyasını deneyimleyeceksiniz! Belçika kültürel olarak çok çeşitli olduğundan, ev sahibi bir ailenin birden fazla dil konuşması alışılmadık bir durum değildir. Aileler, faaliyetlere katılmalarını ve aile kurallarına uyum sağlamalarını sağlayarak günlük yaşamlarını yabancı öğrencilerle paylaşmaktan mutluluk duyarlar. 

Belçika’da lise eğitimi hakkında tecrübeli danışmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

  • Öğrencimiz ve ailesi ile yapacağımız ilk görüşmede istenilen lise/hazırlık programı ve bu program için gerekli yeterlilik düzeyini belirliyoruz.Ülke,şehir ve program seçeneklerine eğitim süresini,konaklamayı,ders programı ve tüm eğitim planlamasını yapıyoruz.
  • Öğrenciler lise veya hazırlıktan sonra üniversiteye yurt dışında devam edecekse,üniversite tercihlerinin netleşmesi konusunda destek oluyor,tercih edilen üniversitelere göre gerekli evrakların düzenlenmesinde yardımcı oluyoruz. Bütün gerekli evrakların düzenlenmesinin ardından tercih edilen üniversitelere başvurunuzu yapıyoruz. Lise/kolej ve üniversite ile öğrenci arasındaki tüm iletişimi yürütüyoruz.
  • Öğrencimizin dil skoru yeterli değilse program öncesinde alınabilecek dil eğitimi seçeneklerini görüşüyor ve gerekli eğitim düzenlemelerini yapıyoruz.
  • Öğrencimizin tüm vize başvuru işlemleri uzman danışmanlarımız tarafından organize ediliyor ve vize alınması için gereken en uygun dosyayı hazırlamanıza yardımcı oluyoruz. Mülakat gerektiren bir vize süreci ise mülakata beraber hazırlanıyor,ön mülakat aşamasını beraber yapıyoruz.
  • Vize başvurusu onaylandıktan sonra planlanan gidiş tarihine göre konaklama, uçak bileti, havaalanı transfer ve seyahat sigortasını yapıyoruz.
  • Gidiş tarihinize göre öğrencimizin gideceği ülke,şehir ve uçuş organizasyonu ile ilgili oryantasyon yapıyoruz.

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz. Lise programımızda öğrencilerimizi temsilcilerimiz düzenli olarak aramaktadır ve her ülke de lise için danışmanımız bulunmaktadır.

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Universite, Master, Pre-Master, College, Dil Okulu, Yaz Okulu, Academic yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.