Fransa’da Lise Eğitimi

Her yıl dünyadaki tüm ülkelerden en fazla turist çeken Batı Avrupa’nın büyüleyici ülkesi Fransa’da bir değişim öğrencisi olun. 

İnsanları buraya neyin getirdiğini anlamak çok kolay. Fransa, sunacak pek çok şeyin olduğu geniş bir ülkedir. Ülkenin dört bir yanında tarihi yerler, anıtlar ve kaleler görülüyor ve hepsinin etkileyici tarihi hakkında anlatacak bir hikayesi var. İkonik Paris tarzı yaşam tarzı, göz alıcı Côte d’Azur ve muhteşem Fransız mutfağı ve modasıyla birlikte, bu ülkeden bıkmayı imkansız kılan özelliklerdir. 

Fransa’da bir değişim öğrencisi olarak, ülkeyi turistik bakış açısının ötesinde deneyimleme şansına sahip olacaksınız. Sevecen bir aileyle kalarak ve yerel bir lisede okuyarak, her gün Fransız kültürü ve yaşam tarzı hakkında gerçek bir fikir edineceksiniz. Siz farkına varmadan, güzel Fransız dilini de akıcı hale getireceksiniz, bu da buraya gitmek için yeterince iyi bir sebep.

Fransa’daki liseler Yatılı Liseler, Özel Liseler, Devlet Liseleri ve Klasik Liseler şeklindedir. Öğrencilerimiz bu liselerden hangisine kayıt yapabileceklerine dair danışmanlarımızdan bilgi alabilirler. 

Fransa’da ev sahibi bir ailenin yanında kalabilir ya da yatılı bir yurda geçebilirsiniz. 

Fransız bir ev sahibi ailenin yanında kalarak, ülkedeki günlük yaşam hakkında yakın bir fikir edineceksiniz. Fransa’daki yemek kültürü dünya çapında bilinir. Akşam yemekleri, farklı yemeklerin tadını çıkardıkları ve birbirleriyle konuştukları saatlerce sürebilir. Tipik Fransız mutfağı hazırlarken ev sahibi ailenize katılmayı unutmayın. Eve döndüğünüzde kesinlikle bu becerileri kullanacaksınız!

Fransa’daki Yatılı Okula giderken, hem sınıf arkadaşlarınızla birlikte bir kampüste yaşıyor hem de eğitim alıyorsunuz. Bu, kampüs yaşam tarzını deneyimlemek, dersten sonra eğlenceli aktivitelere dalmak ve dünyanın her yerinden öğrencilerle konaklamayı paylaşmak isteyen öğrenciler için mükemmel bir seçenektir.

Fransa’da lise eğitimi hakkında tecrübeli danışmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz. Lise programımızda öğrencilerimizi temsilcilerimiz düzenli olarak aramaktadır ve her ülke de lise için danışmanımız bulunmaktadır.

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Universite, Master, Pre-Master, College, Dil Okulu, Yaz Okulu, Academic yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz. 

[learn_press_profile]