İrlanda Lise Eğitimi

İrlanda, sıcakkanlı insanları, kültürel ve tarihi yapısı ile öğrenciler için eğitimde tercih edilebilecek en iyi ülkelerden biridir. Özellikle küçük yaştaki öğrenciler için güvenli ve heyecan verici atmosferi ile son yıllarda öğrenciler için popüler hale gelmiştir.

İrlanda eğitim sistemi yüksek standartları ile bilinir. Lise öğrencileri 3 yıllık bir eğitim alırlar. Bu sürecin ilk yılı geçiş yılı olarak adlandırılır. Bu yıl öğrencilerin kişisel gelişimi için faydalıdır. İrlanda akademik takvimi eylülde başlayıp haziranda bitmektedir. Eylül-aralık,ocak-nisan ve nisan-haziran olarak 3 döneme ayrılmıştır. Öğrenciler son yıllarını da tamamladıklarında bir sınava girer ve leaving certificate alarak mezun olurlar.Okul program ücretleri eğitim alınacak süreye göre değişkenlik göstermektedir. Süresi daha kısa olan programlar 8000 € – 10000 €’dan başlamaktadır. 

Yurtdışında eğitim almış bir öğrencinin dil konusunda kendini geliştirmesi, farklı ülkelerden pek çok insanla arkadaşlık kurması öğrenci için büyük bir kişisel gelişim olanağı sunmaktadır. Öğrencinin eğitimi süresince İrlanda’da onunla ilgilenen,takibini yapan bir danışmanı olacaktır. Bütün akademik dönemi boyunca takibi yapılarak,öğrencinin akademik başarısı gözlenilmektedir.

İrlanda’da lise süresince konaklama aile yanı ve yatılı konaklama olarak 2’ye ayrılır. Yatılı konaklamalar kampüs içerisinde bulunur ve odada kalan kişi sayısı 2-4 arasında değişmektedir. Aile yanları ise,İrlanda’nın aile kültürünü tanımada ve geleneksel özelliklerini anlamada yardımcı olur. Aileler okulların senelerdir çalıştığı,denetlenen aileler olmaktadır. Odalar genellikle tek veya çift kişiliktir. 

Programlar hakkında bilgi almak için bizler ile iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Universite, Master, Pre-Master, College, Dil Okulu, Yaz Okulu, Academic yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz. 

[learn_press_profile]