İspanya’da Lise Eğitimi

İspanya, yurtdışında başarılı bir yıl için ihtiyacınız olan her şeyi sunan renkli bir ülkedir. 

Zengin kültürü, hoş iklimi, güzel doğası ve rahat yaşam tarzı her yıl dünyanın her yerinden değişim öğrencilerini çekmektedir. Kıyı boyunca uzanan uzun plajlardan etkileyici dağ sıralarına ve orta çağ şehirlerine kadar, kısa süre içinde İspanya’nın her şeye sahip olduğunu fark edeceksiniz.

400 milyondan fazla (!) İspanyolca konuşanla, dil dünyanın en büyük dillerinden biridir. Bu, hem gelecekteki kariyer olanakları açısından hem de yeni insanlarla bağlantı kurmak söz konusu olduğunda burada çalışarak birçok kapı açacağınız anlamına gelir. Gün ışığı, dil becerileri ve arkadaşlıklarla dolu bir değişim yılını dört gözle bekleyin!

Klasik Lise, çoğu öğrencinin seçtiği geleneksel lise programıdır. Bu, gerçek bir değişim deneyimini özleyen sizler için mükemmel bir seçimdir. Sizi, seçtiğiniz ülkedeki özenle seçilmiş bir aile ve lise ile eşleştiriyoruz. Hareketli büyük bir şehre, büyüleyici bir sahil kasabasına veya doğaya yakın kırsal alana yerleştirilebilirsiniz. Bu, açık fikirli ve yeni şeyler denemekten heyecan duyan sizin için harika bir programdır.

İspanyol bir ev sahibi ailenin yanında kalarak, İspanyol kültürü hakkında gerçek bir fikir edineceksiniz. İspanyol günlük yaşamı hakkında daha fazla bilgi edinmenin en iyi yolu olmanın yanı sıra, İspanyolca becerilerinizi geliştirmenin en iyi yoludur. Siz farkına varmadan, aile yemekleri üzerine yoğun tartışmalara katılabileceğiniz gibi, toplumda kendinizi kolayca yönlendirebileceksiniz.

İspanyol tatilleri ve yemekleri

İspanyol bir ailenin bir parçası olarak, İspanya’nın farklı bölgelerinde karakteristik olarak kutlanan Día de Reyes ve El Día de Todos los Santos gibi tatiller yaşayacaksınız. Ayrıca kroket, tortilla española ve gazpacho çorbası gibi tipik İspanyol mutfağının tadını çıkaracaksınız.

İspanya, dünyanın en iyi mutfaklarından biri olarak kabul edilmektedir. Ayrıca yemek, kafe ve restoranlarında genellikle çok uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Yemek yemeyi seviyorsanız, değişim varış noktanız olarak İspanya’yı seçmekte kesinlikle doğru yapıyorsunuz. İspanya hakkında bir şeyler deneyimlemek eğlenceli ve heyecan verici olacaktır.

İspanya’da lise eğitimi hakkında tecrübeli danışmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

  • Öğrencimiz ve ailesi ile yapacağımız ilk görüşmede istenilen lise/hazırlık programı ve bu program için gerekli yeterlilik düzeyini belirliyoruz.Ülke,şehir ve program seçeneklerine eğitim süresini,konaklamayı,ders programı ve tüm eğitim planlamasını yapıyoruz.
  • Öğrenciler lise veya hazırlıktan sonra üniversiteye yurt dışında devam edecekse,üniversite tercihlerinin netleşmesi konusunda destek oluyor,tercih edilen üniversitelere göre gerekli evrakların düzenlenmesinde yardımcı oluyoruz. Bütün gerekli evrakların düzenlenmesinin ardından tercih edilen üniversitelere başvurunuzu yapıyoruz. Lise/kolej ve üniversite ile öğrenci arasındaki tüm iletişimi yürütüyoruz.
  • Öğrencimizin dil skoru yeterli değilse program öncesinde alınabilecek dil eğitimi seçeneklerini görüşüyor ve gerekli eğitim düzenlemelerini yapıyoruz.
  • Öğrencimizin tüm vize başvuru işlemleri uzman danışmanlarımız tarafından organize ediliyor ve vize alınması için gereken en uygun dosyayı hazırlamanıza yardımcı oluyoruz. Mülakat gerektiren bir vize süreci ise mülakata beraber hazırlanıyor,ön mülakat aşamasını beraber yapıyoruz.
  • Vize başvurusu onaylandıktan sonra planlanan gidiş tarihine göre konaklama, uçak bileti, havaalanı transfer ve seyahat sigortasını yapıyoruz.
  • Gidiş tarihinize göre öğrencimizin gideceği ülke,şehir ve uçuş organizasyonu ile ilgili oryantasyon yapıyoruz.
  • Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz. Lise programımızda öğrencilerimizi temsilcilerimiz düzenli olarak aramaktadır ve her ülke de lise için danışmanımız bulunmaktadır

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Universite, Master, Pre-Master, College, Dil Okulu, Yaz Okulu, Academic yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.