İsveç’te Lise Eğitimi

İsveç’in güzel ülkesinde değişim öğrencisi olun! İsveç, İskandinav ülkelerinin bir parçasıdır ve ormanlarla kaplı manzaraları, soğuk havası ve “fika” molalarıyla tanınır.

Daha önce İsveç’e gitmemiş olsanız bile, muhtemelen her gün ülkeyle iletişim halindesinizdir. İsveç’in küçük boyutuna rağmen ticari ve endüstriyel hayatta olduğu kadar müzik ihracatında da büyük bir başarısı söz konusudur. IKEA, Spotify, H&M, Tetra Pak hepsi buradan şirketler ve yeniliklerdir. Muhtemelen ABBA, Avicii, Swedish House Mafia ve Zara Larsson gibi müzisyenleri ve grupları da tanıyorsunuz.

Klasik Lise, çoğu öğrencinin seçtiği geleneksel lise programıdır. Bu, gerçek bir değişim deneyimini özleyen sizler için mükemmel bir seçimdir. Sizi, seçtiğiniz ülkedeki özenle seçilmiş bir aile ve lise ile eşleştiriyoruz. Hareketli büyük bir şehre, büyüleyici bir sahil kasabasına veya doğaya yakın kırsal alana yerleştirilebilirsiniz. Bu, açık fikirli ve yeni şeyler denemekten heyecan duyan sizin için harika bir programdır.

Ev sahibi bir ailenin yanında kaldığınızda, İsveç kültürü hakkında gerçek bir fikir edineceksiniz. İsveç dilinde akıcı olmanın yanı sıra İsveçlilerin günlük yaşamını deneyimlemenin en iyi yoludur.

Yaz Ortası ve Kerevit Partileri

İsveç için biraz daha karakteristik olan bir şey, Haziran ayındaki Yaz Ortası kutlamaları ve genellikle Temmuz sonu – Eylül arasında gerçekleşen kerevit mevsimidir.  Odayı kerevit süslemesiyle dekore ettiğiniz, komik şapkalar taktığınız, şarkılar söylediğiniz ve kerevit yediğiniz “kräftskivor” denen kutlama düzenlenir. Deniz ürünlerini sevseniz de sevmeseniz de kesinlikle keyif alacağınız sevimli ve ilginç bir kutlama.

İsveç’te lise eğitimi hakkında tecrübeli danışmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz. Lise programımızda öğrencilerimizi temsilcilerimiz düzenli olarak aramaktadır ve her ülke de lise için danışmanımız bulunmaktadır.

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Universite, Master, Pre-Master, College, Dil Okulu, Yaz Okulu, Academic yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz. 

[learn_press_profile]