İtalya’da Lise Eğitimi

Değişim yılınızı İtalya’da geçirirken, dünyanın en büyüleyici ülkelerinden birinde hayatın tadını çıkaracaksınız. Burada, güzel ortaçağ kasabalarından, Alplerdeki devasa dağ zincirlerinden, şık büyük şehirlerden geniş sahil boyunca rüya gibi plajlara kadar her şeyi bulacaksınız.

Değişim yılınızı İtalya’da geçirirken, dünyanın en büyüleyici ülkelerinden birinde hayatın tadını çıkaracaksınız. İtalyan şehirleri Venedik, Floransa ve Roma dünyanın en romantik şehirlerinden üçü olarak biliniyor ve İtalyan dili de öyle. Hayattaki güzel şeylerin hayranıysanız, İtalya tam size göre. Şaşırtıcı bir çevre, yoğun İtalyanca sohbetleri ve unutulmaması gereken bir değişim yılı için hazırlanın – dünyanın en iyi pizzası!

İtalya’da yatılı bir okulda veya klasik lise değişim adı altındaki öğrenci değişim programına katılabilirsiniz. 

İtalyan yatılı okulları, yaklaşık iki yüz yıllık uzun bir gelenek ve dünya standartlarında eğitim tarihi sunmaktadır. Dünya Mirası olarak sınıflandırılan bazı İtalyan okulları ile öğrenciler, dünyaca ünlü yemekler, güzel hava koşulları ve pitoresk manzara dahil İtalya’nın sunduğu her şeyi deneyimleyecekler. Okul personeli, öğrencinin kaldığı süre boyunca büyük destek sağlar.

Klasik Lise, çoğu öğrencinin seçtiği geleneksel lise programıdır. Bu, gerçek bir değişim deneyimini özleyen sizler için mükemmel bir seçimdir. Sizi, seçtiğiniz ülkedeki özenle seçilmiş bir aile ve lise ile eşleştiriyoruz. Hareketli büyük bir şehre, büyüleyici bir sahil kasabasına veya doğaya yakın kırsal alana yerleştirilebilirsiniz. Bu, açık fikirli ve yeni şeyler denemekten heyecan duyan sizin için harika bir programdır.

İtalyan bir ailenin yanında kalmak, İtalyan kültürünü keşfetmenin en iyi yoludur. Dil becerilerinizi geliştirecek, İtalyan gelenek ve görenekleri hakkında daha fazla bilgi edinecek ve ev yapımı İtalyan yemeklerinin tadını çıkaracaksınız. Ama en önemlisi, size ülkenin kendi versiyonunu göstermeye hevesli, şefkatli bir İtalyan ailesinin bir parçası olacaksınız.

İtalya’da lise eğitimi hakkında tecrübeli danışmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz. Lise programımızda öğrencilerimizi temsilcilerimiz düzenli olarak aramaktadır ve her ülke de lise için danışmanımız bulunmaktadır

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Universite, Master, Pre-Master, College, Dil Okulu, Yaz Okulu, Academic yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz. 

[learn_press_profile]