Kanada’da Lise Eğitimi

Kanada artık uluslararası öğrenciler için dünyanın en popüler lise yerlerinden biridir. Toronto, Ontario ve Montreal, Quebec gibi canlı şehirlerden; British Columbia ve Newfoundland gibi güzel bölgelerde, Kanada, uluslararası öğrenciler için sıcak bir ortamdır. Kanadalılar arkadaş canlısı, iyi eğitimli ve yabancı öğrencilere mükemmel misafirperverlik sağlıyan insanlardır. Kanada’nın devlet, özel ve yatılı okulları uluslararası öğrencileri Kanada’da ve yurtdışında yüksek öğrenime hazırlıyor. Edumap, Kanada’daki 50’den fazla liseye uluslararası öğrencileri yerleştirir ve okul temsilcilerimiz aracılığıyla her gün ve gece destek alabilirler. Kanada’da öğrenciler, tam olarak nerede eğitim almak istediklerini seçebilecekleri ve bir sömestr, yıl veya birkaç yıl boyunca eğitim almak isteyip istemediklerini seçebilecekleri SELECT lise programımıza başvurabilirler.

BBC, Kanada’yı bir “eğitim süper gücü” olarak nitelendirdi ve her yıl daha fazla uluslararası öğrencinin Kanada’da lise eğitimi almayı seçmesi şaşırtıcı değil. Kanada eğitimi büyük ölçüde herkes için eşit fırsatlara odaklanmıştır. Yabancı öğrencilere inanılmaz akademik ve sosyal destek verilir ve çeşitli uzmanlık lise programları arasından seçim yapabilirler. 

Uluslararası öğrencilerin Kanada’da lise eğitimi almayı seçmelerinin bazı nedenleri:

Toronto, Ontario, British Columbia, Alberta, Newfoundland, Montreal ve daha fazlası dahil olmak üzere Kanada genelindeki şehir ve kasabalardaki 50’den fazla harika lise arasından size en doğru yeri ve okulu seçmenize yardımcı oluyoruz.

Uluslararası öğrencilerin güvenliği ve refahı, bir başvuru yaptıkları andan lise programlarını tamamlayana kadar danışmanlarımız tarafından desteklenmektedir.

Kanada okullarımız, Uluslararası Bakalorya (IB) programları, French Immersion, Spor Akademileri ve STEM, İşletme, İletişim Teknolojisi, Sağlık ve Zindelik, Turizm ve daha fazlası dahil olmak üzere yabancı öğrenciler için inanılmaz seçenekler sunar!

Birçok lise, daha düşük İngilizce seviyesine sahip öğrencileri de kabul etmektedir.

Paket fiyatımıza, öğrencilere konuksever Kanadalı bir aile yanında tek kişilik bir oda sağlayan bir aile yanında konaklama programı dahildir. Öğrencinin refahının tüm yönleriyle ilgileniyoruz.

Öğrencileri her zaman İngilizce konuşan bir aileye yerleştirilir ve evde asla aynı milletten başka öğrenciler olmaz – böylece her öğrenci kişisel ilgi görür.

Kanada Uluslararası Öğrenciler için Devlet Okulları 

Kanada Devlet Okulları, uluslararası öğrencilerin büyük bir değerde ortaokul eğitimi almaları için harika bir seçenektir.

Kanada eğitim sistemi, liseye 9-12. Sınıflardan (Quebec’te 9-11. Sınıflarda) başlayan öğrencilere sahiptir. Bu süre zarfında, üniversiteye kabul için hazırlanmak için giderek daha zorlayıcı dersler alırlar. Okuldan sonra uluslararası öğrenciler, spor takımları, sanat kulüpleri, tiyatro, örnek BM, sosyal adalet ve liderlik grupları dahil olmak üzere müfredat dışı müthiş etkinliklerin tümüne katılabilir.

Kanada Devlet Okullarının en büyük faydalarından biri, öğrenim vizesine sahip yabancı öğrencilerin, isterlerse birkaç yıl daha kalabilmeleridir.

Kanada Devlet (Eyalet) Liselerinin Avantajları 

Uluslararası öğrenciler, Toronto, Montreal, British Columbia, Alberta ve Newfoundland gibi en şaşırtıcı yerlerden bazılarında devlet liselerine gidebilirler. Ve konumun yanı sıra birçok faktöre bağlı olarak bir devlet okulu bölgesi seçebilirler!

Kanada Devlet Okullarımız fen bilimleri, matematik, İngilizce ve beşeri bilimler dahil olmak üzere birinci sınıf bir müfredat sunmaktadır. Kanada Devlet Liselerimizin çoğu daha da fazlasını sunar:

Focused Concentrations – Ontario’da bunlar Özel Yüksek Beceriler Ana Dalları (Special High Skills Majors SHSM) olarak bilinir – Multimedya, İletişim, Sağlık ve Zindelik, İşletme, Çevre ve daha fazlası gibi bir dizi konuda verilmektedir.

Dahası, birçok Kanada Devlet Lisesi, düşük İngilizce seviyesine sahip uluslararası öğrenciler için inanılmaz desteğe sahiptir. Öğrenciler, Kanadalı öğrencilerle bir liseye giderken dillerini hızla geliştirmelerine yardımcı olmak için çeşitli seviyelerde ESL (İkinci Dil Olarak İngilizce) kurslarına yerleştirilebilir.

Kanada’da lise eğitimi hakkında tecrübeli danışmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz. Lise programımızda öğrencilerimizi temsilcilerimiz düzenli olarak aramaktadır ve her ülke de lise için danışmanımız bulunmaktadır

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Universite, Master, Pre-Master, College, Dil Okulu, Yaz Okulu, Academic yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz. 

[learn_press_profile]