Norveç’te Lise Eğitimi

Derin kıyı buzulları, kayak dostu dağlar ve nefes kesici fiyortlar. Pek çok Norveçlinin hayatının güzel doğadaki aktiviteler etrafında döndüğü bir gerçektir. İlkbahar ve yaz yürüyüşe, kış ise kayak ve snowboard’a eşittir. Norveç’te alışılmışın ötesinde bir açık hava deneyiminin yanı sıra en iyi eğitimi alın!

Herkes Norveç hakkında konuşuyor ve bir değişim öğrencisi olarak nedenini yakında anlayacaksınız. Instagram dostu ülke şüphesiz dünyanın en güzel ülkelerinden biri ve buradaki doğa da türünün tek örneği. Güzel fiyortlar ve buzulların yanı sıra gece yarısı güneşi ve kuzey ışıkları size gerçekten bir gösteri sunuyor. Dışarıda vakit geçirmeyi seviyorsanız veya kayak, yürüyüş ve kano gibi aktivitelerle ilgileniyorsanız – bu sizin için bir seçimdir. Gerçek bir İskandinav macerasına hazırlanmak için kışlık botlarınızı ve ceketinizi hazırlayın!

Klasik Lise, çoğu öğrencinin seçtiği geleneksel lise programıdır. Bu, gerçek bir değişim deneyimini özleyen sizler için mükemmel bir seçimdir. Sizi, seçtiğiniz ülkedeki özenle seçilmiş bir aile ve lise ile eşleştiriyoruz. Hareketli büyük bir şehre, büyüleyici bir sahil kasabasına veya doğaya yakın kırsal alana yerleştirilebilirsiniz. Bu, açık fikirli ve yeni şeyler denemekten heyecan duyan sizin için harika bir programdır.

Norveçli bir ev sahibi aileyle kalmak, Norveç toplumunu yakından tanımanın ve dilde akıcı olmanın mutlak en iyi yoludur. Her gün dil becerilerinizi geliştirme ve aynı zamanda Norveç’te bir yerde şefkatli bir aileyle bağlar kurma fırsatına sahip olacaksınız.

Evde yaşamak

Muhtemelen yakında Norveçli gençlere çok fazla özgürlük verildiğini ve işleri bağımsız olarak yapmak için yetiştirildiklerini fark edeceksiniz. Kendi inisiyatiflerini kullanmalarına izin verilir ve boş zamanlarında kendi başlarına bir şeyler yaparken güven duyulurlar.

Norveç tatilleri

Norveçli bir ailenin yanında kalarak, ülkenin bayramları ve kutlamaları hakkında fikir sahibi olacaksınız. Norveç’te, Noel ve Paskalya gibi tipik Hristiyan bayramlarını kutlarlar, ancak gerçekten öne çıkan tatillerden biri de “17. mai ”yani adından da anlaşılacağı gibi her yıl 17 Mayıs’ta kutlanır.

Bu gün, Norveçliler geleneksel kostümler giyerler ve sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar kutlama yaparlar. Geçit törenleri düzenlenir ve her yaştan insan halk festivaline katılır ve bayraklarıyla sallanır. Eğlenceli ve karakteristik bir kutlama ve değişim öğrencisi olarak gerçekten keyif alacağınız bir gün.

Norveç’te lise eğitimi hakkında tecrübeli danışmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz. Lise programımızda öğrencilerimizi temsilcilerimiz düzenli olarak aramaktadır ve her ülke de lise için danışmanımız bulunmaktadır.

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Universite, Master, Pre-Master, College, Dil Okulu, Yaz Okulu, Academic yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz. 

[learn_press_profile]