AMERİKA SERTİFİKA PROGRAMLARI Amerika'da Dil Eğitimi ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Amerika, üniversite ve sertifika programları denilince ilk akla gelen ülkelerden birisidir. Amerika eğitim konusunda birçok öğrencinin hayalidir. Programlarının kalitesi, büyük ve uluslararası firmaların çoğunluğunun Amerika’da olması,Amerika’yı eğitim konusunda seçilecek ülkelerin başında getirmektedir.

Amerika’da sertifika programları master için uzun süre ayıramayacak ve master’a göre daha uygun bir bütçe ayırmak isteyen öğrenciler için çok iyi bir seçenektir. Esnek başlangıç tarihleri de master program başlangıcını beklemek istemeyen ve eğitimine hemen başlamak isteyen öğrenciler için kolaylık sağlamaktadır.

Sertifika programları genel olarak işletme,pazarlama,finans ve proje yönetimi gibi alanlarda eğitim sunulan programlardır.

Daha Az Göster

Amerika’da sertifika programları pratik odaklı ve staj imkanı sunan programlardır. Sertifika programlarını 9 ay boyunca almış öğrencilerin program sonrasında 1 yıl çalışma (OPT) hakkı bulunmaktadır. Program sonundaki çalışma izni,özellikle öğrenilen programın meslek hayatındaki katkısını görebilmek ve deneyim kazanabilmede çok etkili olmaktadır. Kariyeri yönlendirmede etkili olan bu programlar,Türkiye’ye dönüldüğünde de iş hayatında büyük katkılar sağlayacaktır.

Amerika’da sertifika için gereken belgeler

 1. Pasaport
 2. Lisans Diploması
 3. Lisans Not Dökümü (Transkript)
 4. Niyet Mektubu
 5. CV
 6. Referans Mektubu
 7. Dil Belgesi

Amerika’da sertifika eğitimi alırken konaklamak için bir çok seçenek bulunmaktadır. Özel yurtlarda konaklamayı seçen öğrenciler lüks,okula toplu taşıma mesafesinde ve farklı okullardan birçok öğrenciyi bir araya getiren konaklamalardır. Kampüs içi yurtlar ise okuldan okula değişkenlik göstermektedir,odalar genellikle tek veya çift kişilik olmaktadır. Öğrenci evleri,eğitim süresince edinilen arkadaşlarla veya tek olarak tercih edilebilecek bir konaklama tipidir. Aile yanı konaklama ise her okulda sunulmamaktadır. Sunulan okullarda ise,denetlenen,öğrencilere Amerikan kültürünü tanıtan konaklama tipidir.

Amerika’da sertifika ile ilgili detay bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

 • Öğrencimiz ve ailesi ile yapacağımız ilk görüşmede istenilen sertifika programı ve bu program için gerekli yeterlilik düzeyini belirliyoruz. Ülke, kolej ve burs seçeneklerini görüşüyoruz.
 • Kolej tercihlerinin netleşmesi konusunda destek oluyor, tercih edilen koleje göre gerekli evrakların düzenlenmesinde ve program için gerekli sınavların ayarlanmasında yardımcı oluyoruz. Bütün gerekli evrakların düzenlenmesinin ardından tercih edilen koleje başvurunuzu yapıyoruz. Kolej ile öğrenci arasındaki tüm iletişimi yürütüyoruz.
 • Öğrencimizin dil skoru yeterli değilse program öncesinde alınabilecek dil eğitimi seçeneklerini görüşüyor ve gerekli eğitim düzenlemelerini yapıyoruz.
 • Öğrencimizin tüm vize başvuru işlemleri uzman danışmanlarımız tarafından organize ediliyor ve vize alınması için gereken en uygun dosyayı hazırlamanıza yardımcı oluyoruz. Mülakat gerektiren bir vize süreci ise mülakata beraber hazırlanıyor, ön mülakat aşamasını beraber yapıyoruz.
 • Vize başvurusu onaylandıktan sonra planlanan gidiş tarihine göre konaklama, uçak bileti, havaalanı transfer ve seyahat sigortasını yapıyoruz.
 • Gidiş tarihinize göre öğrencimizin gideceği ülke, şehir ve uçuş organizasyonu ile ilgili oryantasyon yapıyoruz.

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz.

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Üniversite, Master, Pre-Master, College, Sertifika, Diploma, Dil Okulu, Yaz Okulu, Akademik yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

 [/read]

AMERİKA'DA SERTİFİKA EĞİTİMİ ALABİLECEĞİNİZ OKULLAR

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?