favicon Genel Bigiler

Okulun Konumu:

Şehir Merkezi

Öğrenci Yaş Grubu:

16+

Holmes Institute-Cairns

Holmes Institute 1963 yılından bu yana Avustralya’da hizmet veren önemli kuruluşlardan bir tanesi olmaktadır. Ülkenin Melbourne, Sidney, Brisbane, Gold Coast ve Cairns bölgelerine konumlanmış olan Holmes Institute öğrencilerin mesleki eğitimine katkı sağlamaktadır.

Queensland’ın şehirlerinden bir tanesi olan Cairns tropikal bir iklime sahiptir. Quensland’ın en kalabalık 5. Avustralya’nın ise 14.şehri olma özelliğine sahiptir. Avustralya’nın en önemli turizm bölgelerinden bir tanesi olmasıyla burada eğitim alan öğrencilerin turizm alanında deneyimleyerek veya örneklerini görerek tecrübe etme ve anlama imkanları bulunmaktadır.

Holmes Institute Cairns merkezi konumu ve toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesindeki yakınlığı sayesinde burada eğitim alan öğrenciler aldıkları eğitim sürecinde Avustralya’nın kültürü içinde kalarak kendilerini hem eğitim anlamında hem de kültürel anlamda geliştirebilecekleri bir alana sahip olmaktadır.

Holmes Institute’deki sertifika programlarına katılacak olan öğrencilerin eğitim alacakları süre 8 ile 10 hafta arası değişmektedir. Diploma programlarına katılacak olan öğrenciler ise bu süre 1 yıl olmaktadır.

Holmes Institute Cairns’de sertifika veya diploma programlarına katılacak olan öğrenciler seçecekleri bölüme göre farklılık gösterse de yılın 8 farklı döneminde eğitim alabilmektedir.

Sağladıkları

 • Modern sınıf ve ekipmanlar
 • Ücretsiz Wifi
 • Öğrenci alanı
 • Bilgisayar Odası
 • Kütüphane
 • Mutfak

favicon Sunulan Programlar

 • Otelcilik Yönetimi Diploma Programı
 • Liderlik ve Yönetim Diploma Programı
 • İleri Seviye Liderlik ve Yönetim Diploma Programı

favicon Programlara Katılım Şartları

Holmes Institute’da diploma veya sertifika programına katılmak isteyen öğrencilerin IELTS’den minimum 5.5, TOELF’dan minimum 46, Cambridge English’den 162 veya Holmes English Placement Test’den yeterli derece alması gerekmektedir.

Programlar için yeterli İngilizce seviyesine sahip olmayan öğrenciler öncesinde Holmes Education Group bünyesinde bulunan OHC veya The Oxford English Centre’a başvurarak dil eğitimi alabilir ve yeterli dil eğitimine sahip olana kadar eğitim görebilmektedir.

favicon Sosyal Aktiviteler

Öğrencilerin seçtikleri dönemlere göre etkinlikler farklılık göstermektedir.

favicon Konaklama

Avustralya’da eğitim alan öğrenciler eğitim süreçleri boyunca çeşitli konaklama imkânlarından yararlanabilmektedir. Bunlardan bir tanesi ve en çok tercih edilen opsiyon olarak aile yanında kalmadır. Aile yanında kalmak öğrencilerin eğitim aldıkları süre boyunca hem dillerine destek olabilecek ve pratik yapabilecekleri bir alan oluştururken hem de ülkenin kültürünü yakından tanımak olarak öğrencilere fırsat sağlamaktadır. Diğer alternatifler olarak öğrenciler üniversite ve öğrenci residencelarını seçebilir, hostel veya yurt gibi yerlerde kalabilir veya başka öğrencilerle apartman paylaşımı yapabilmektedir. Konaklama seçenekleri tamamen öğrencinin bütçesi ve tercihine göre değişebilmektedir.

favicon Başvuru Süreci

Holmes Institute programına gitmek isteyen öğrencilerin başvuru sürecinde yapması gereken işlemler;

 • Deneyimli danışmanlarımız ile birlikte öğrencinin istek ve ihtiyaçlarına uygun sertifika programının belirlenmesi
 • Gidecek olan öğrencinin gerekli pasaport sürecini tamamlaması
 • Seçilen program için uygun evrakların toplanması ve program başvurusu
 • Vize için gerekli evrakların toplanması ve eğitim süreci doğrultusunda alınması gereken vizeye başvurulması
 • Gerekli Vizenin alınmasının ardından uçuş, konaklama işlemleri ve oryantasyonun gerçekleştirilmesi

Edumap olarak kişinin bütçesine ve talebine en uygun sertifika programını seçmede kişiye yardım etmekteyiz ve öğrencilere süreç boyunca destek olmaktayız. Daha fazla bilgi almak için danışanlarımıza ulaşabilirsiniz.

favicon Galeri

favicon Harita

favicon İLETİŞİM FORMU

HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF ALIN