favicon Genel Bilgiler

Okulun Konumu:

Şehir Merkezi

Öğrenci Yaş Grubu:

18+

Greystone College Montreal

ILSC Kanada’da açılmış olan bir dil okulu olmasının yanında aynı zamanda öğrencilere dünyanın çeşitli yerlerinde katılabilecekleri bir sertifika programı da sağlamaktadır. 2002’den bu yana hizmet veren okul öğrencilere Vocational and Educational Training (VET)- Mesleki ve Öğretici Eğitim adı altında hizmet vermektedir. Greystone College bünyesi altında çeşitli eğitim veren okul, öğrencilerin ihtiyacı olan her ortamı sağlamaktadır. Kanada’nın Vancouver, Toronto ve Montreal şehirlerinde hizmet veren Greystone College, Kanada’da sertifika programı sağlayan çeşitli okullardan bir tanesidir.

Greystone College Montreal İngilizce ve Fransızca ile iki ana dile sahip olan ve Fransa’dan sonra dünyada en çok Fransızca konuşulan bölge olarak bilinmesiyle birlikte ülkenin Toronto’dan sonraki iş merkezi olma özelliğine sahiptir.

Öğrencilerin talepleri doğrultusunda Greystone College’de bitirdikleri sertifika programı sonrasında belirli üniversitelerdeki belli programlara geçme imkânı bulunmaktadır. Üniversite bölümlerine geçiş yapacak olan öğrencilerin TOEFL, TOEIC veya IELTS istenmeksizin Greystone College’ın kendi sınavı ile de geçiş yapılabilme imkânı vardır. İşletme üzerine bir programa katılmış olan öğrenciler üniversitede belli dersleri saydırabilmektedir.

Eğitim alan öğrenciler haftalık olarak 14 saatlik yüz yüze eğitim ile 6 saatlik online eğitim olmak üzere haftalık toplam olarak 20 saat eğitim almaktadır.

Sağladıkları

 • Modern sınıf ve ekipmanlar
 • Ücretsiz Wifi
 • Öğrenci alanı
 • Bilgisayar Odası

favicon Sunulan Programlar

 • Uluslararası İşletme Yönetimi (Uygulamalı Staj)

favicon Programlara Katılım Şartları

Öğrencilerin Greystone College’deki sertifika programlarına katılabilmeleri için IELTS veya TOIC sınavlarından belli bir puanın üzerinde alması gerekmektedir. Bu puanlar bölüme göre değişiklik gösterse de genel olarak IELTS’ten minimumda 4.0, TOEIC’den ise minimumda 500 puan alması gerekmektedir.*

IELTS İçin yeterli skoru olmayan öğrenciler partner okul olan ILSC’de dil programına başlayıp yeterli seviyeye ulaştıktan sonra Greystone College’e geçebilmektedir.

*Öğrencilerin seçecekleri programlara göre minimum puanları kontrol etmeleri önerilmektedir.

favicon Sosyal Aktiviteler

 • Müze ve galeri gezileri
 • Bisiklet turları
 • Barbekü
 • Film geceleri
 • Yılbaşı ve Halloween partileri

favicon Konaklama

Kanada’da eğitim alan öğrenciler eğitim süreçleri boyunca çeşitli konaklama imkânlarından yararlanabilmektedir. Bunlardan bir tanesi ve en çok tercih edilen seçenek olarak aile yanında kalmadır. Aile yanında kalmak öğrencilerin eğitim aldıkları süre boyunca hem dillerine destek olabilecek ve pratik yapabilecekleri bir alan oluştururken hem de ülkenin kültürünü yakından tanımak olarak öğrencilere fırsat sağlamaktadır. Diğer alternatifler olarak öğrenciler üniversite ve öğrenci residencelarını seçebilir, hostel veya yurt gibi yerlerde kalabilir veya başka öğrencilerle apartman paylaşımı yapabilmektedir. Konaklama seçenekleri tamamen öğrencinin bütçesi ve tercihine göre değişebilmektedir.

favicon Başvuru Süreci

Greystone College’da sertifika programına gitmek isteyen öğrencilerin başvuru sürecinde yapması gereken işlemler;

 • Deneyimli danışmanlarımız ile birlikte öğrencinin istek ve ihtiyaçlarına uygun sertifika programının belirlenmesi
 • Gidecek olan öğrencinin gerekli pasaport sürecini tamamlaması
 • Seçilen program için uygun evrakların toplanması ve program başvurusu
 • Vize için gerekli evrakların toplanması ve eğitim süreci doğrultusunda alınması gereken vizeye başvurulması
 • Gerekli Vizenin alınmasının ardından uçuş, konaklama işlemleri ve oryantasyonun gerçekleştirilmesi

Edumap olarak kişinin bütçesine ve talebine en uygun sertifika programını seçmede kişiye yardım etmekteyiz ve öğrencilere süreç boyunca destek olmaktayız. Daha fazla bilgi almak için danışanlarımıza ulaşabilirsiniz.

favicon Galeri

favicon Harita

favicon İLETİŞİM FORMU

HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF ALIN