ALMANYA'DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ Almanya'da Üniversiteler ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Almanya Üniversite

Öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için en büyük adımlardan bir tanesi olan yurtdışında üniversite okumak, öğrencilerin hem farklı kültürde eğitim alması açısından hem de dilini geliştirmesi için oldukça avantajlı yollardan bir tanesidir. Konfor alanından ne kadar erken çıkarsa öğrenciler kendilerini geliştirmeleri için o kadar uzun vakte sahip olabilmektedir. Bu nedenle yurtdışında üniversite okumak öğrencileri her alanda geliştiren unsurlardan bir tanesidir.

Dünya’da eğitim kalitesi olarak kendinden söz ettiren ülkelerden bir tanesi olan Almanya, Türkiye’deki öğrenciler tarafından da en çok tercih edilen bölgelerden bir tanesidir. Bunun sebeplerinden bir tanesi Türkiye’ye yakınlığı olurken diğer bir sebep ise Almanya’nın mühendislik, işletme ve IT alanından gelişmiş bir ülke olmasından kaynaklanmaktadır.

Almanya’nın 300’ü devlet, 100 tanesi özel olmak üzere toplamda 400 tane üniversitesi bulunmaktadır. Bu sayede öğrenciler tıptan mühendisliğe, eczacılıktan sanata kadar birçok alanda kaliteli eğitim alabilme imkânına sahip olabilmektedir.

Almanya’daki üniversitelerin bünyesinde bulunan bazı bölümlerde İngilizce eğitim veriliyor olsa da genel olarak akademik dil Almanca olmaktadır. Bu nedenle öğrencilerin Almanca biliyor olması önemlidir.

Almanya’da üniversiteye gitmeyi düşünen öğrenciler için eğitim alacakları bölümler genel olarak 3 yıllık olmaktadır. Bununla birlikte tıp, mimarlık, diş hekimliği gibi bölümlerde okumak isteyen öğrencilerin eğitim aldıkları süre daha uzun olmaktadır.

Devamını Göster

 

ALMANYA'DAÜNİVERSİTE EĞİTİMİ ALABİLECEĞİNİZ OKULLAR

BERLIN

FRANKFURT

HEIDELBERG

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?