Fransa’da Üniversite Eğitimi

Fransa,büyülü atmosferi,eğitim kalitesi ve Türkiye’ye yakınlığı dolayısıyla Türk öğrencilerin eğitimde tercih edebileceği ülkelerden birisidir. 

Üniversitelerin çoğunda bölümler Fransızcadır ve belirli bölümlerde İngilizce seçeneği de bulunmaktadır. Fransa’da üniversiteyi Fransızca okumak isteyen öğrencilerin DALF (Fransızca dil sınavı) sınavından en az B2 düzeyinde bir skor almaları gerekmektedir. İngilizce okumak isteyen öğrenciler ise IELTS sınavından yeterli skoru almaları durumunda programlarına başlayabilmektedir.

Fransa özellikle gastronomi,mühendislik ve işletme alanlarında öne çıkmaktadır. Mezuniyetinizden sonra yüksek lisans yapma durumunda,çalışma izni alma şansı vardır.  Özellikle gastronomi bölümleri Fransız mutfağının kalitesi de düşünüldüğünde çok iyi bir tercih olacaktır.

Başvuru için gerekli belgeler;

  1. Pasaport
  2. Lise Diploması
  3. Lise Transkripti (Not Dökümü)
  4. İki adet akademik referans mektubu
  5. Niyet Mektubu
  6. Yeterli dil skoru
  7. CV

Konaklamada genellikle öğrenci evleri tercih edilmektedir. Uluslararası öğrencilerin beraber kalmayı tercih ettikleri öğrenci evleri, yurtlara göre daha bağımsızdır. Ortak mutfak ve banyosu bulunur.

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Üniversite, Master, Pre-Master, College, Sertifika, Diploma, Dil Okulu, Yaz Okulu, Akademik yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.