FRANSA'DA ÜNİVERSİTE Fransa'da Üniversiteler ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Fransa Üniversite

Öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için en büyük adımlardan bir tanesi olan yurtdışında üniversite okumak, öğrencilerin hem farklı kültürde eğitim alması açısından hem de dilini geliştirmesi için oldukça avantajlı yollardan bir tanesidir. Konfor alanından ne kadar erken çıkarsa öğrenciler kendilerini geliştirmeleri için o kadar uzun vakte sahip olabilmektedir. Bu nedenle yurtdışında üniversite okumak öğrencileri her alanda geliştiren unsurlardan bir tanesidir.

Avrupa’nın en gözde ülkelerinden bir tanesi olan Fransa, sahip olduğu tarihi güzelliklerinin yanında kendine has atmosferi ile de üniversiteyi okuyacak olan öğrenciler tarafından dikkat çeken yerlerden bir tanesi olma özelliğine sahiptir.

Fransa’da 87 tane üniversite olması sayesinde öğrencilerin kendilerine en uygun üniversiteyi bulma imkânları bulunmaktadır. Fransa’da bulunan üniversite çeşitliliği diğer ülkelerden farklı olarak üniversiteler, sanat okulları, mimarlık okulları, uzmanlık okulları ve mühendislik okulları(Grandes Ecoles) şeklinde olmaktadır. Bu nedenle öğrenciler üniversite başvurmadan öncesinde okulların talep ettikleri koşullara uygun olup olmadığını teyit etmeleri önem taşımaktadır.

Fransa’da çoğu Avrupa ülkesinde olduğu gibi İngilizce lisans eğitimi sağlanıyor olsa da genel olarak Fransızca eğitim verilmektedir.

Fransa’da üniversite eğitim süreleri genel olarak 3 yıl olmaktadır. Bazı bölümlerde ise bu süreler daha fazla olabilmektedir.

Devamını Göster

 

FRANSA'DA EĞİTİM ALABİLECEĞİNİZ ÜNİVERSİTELER

ANTIBES

NICE

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?