HOLLANDA'DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ Hollanda'da Üniversiteleri ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Hollanda Üniversite

Öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için en büyük adımlardan bir tanesi olan yurtdışında üniversite okumak, öğrencilerin hem farklı kültürde eğitim alması açısından hem de dilini geliştirmesi için oldukça avantajlı yollardan bir tanesidir. Konfor alanından ne kadar erken çıkarsa öğrenciler kendilerini geliştirmeleri için o kadar uzun vakte sahip olabilmektedir. Bu nedenle yurtdışında üniversite okumak öğrencileri her alanda geliştiren unsurlardan bir tanesidir.

Avrupa’nın en çok tercih edilen ülkelerinden bir tanesi olan Hollanda, öğrencilerin üniversite eğitimi almaları için en uygun koşullara sahiptir. Ülkeye çok fazla turizm olması, şehrin doğal güzellikleri ve kendine has bina yapıları ile birlikte öğrencileri etkileyen bir havasının olmasının yanında ülkede İngilizcenin de konuşulabiliyor olması üniversiteyi Hollanda’da okumayı düşünen öğrenciler için avantaj sağlamaktadır.

Hollanda’nın üniversite için tercih edilmesinin en büyük destekçi sebeplerinden bir tanesi ülkedeki 6 tane üniversitenin dünyanın en iyi 200 üniversitesi içerisine girmesidir. Bünyesinde bulundurduğu üniversitelerin kaliteli eğitim veriyor olması öğrencilerin akademik eğitiminde kendilerini en iyi şekilde geliştirmeleri için ortam hazırlamaktadır.

Hollandalıların sıcak ve misafirperver yapısı sayesinde ülkede üniversite eğitimi alacak öğrenciler tarafından Hollanda, tercih edilen ülkelerden olmaktadır.

Hollanda sınırları içerisinde 20’ye yakın üniversite bulunmaktadır. Bu üniversiteler diğer ülkelerden farklı olarak Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri ( University of Applied Sciences) ve Araştırma Üniversiteleri ( Research Universities) olmak üzere 2 farklı kuruluş olarak eğitim sağlamaktadır.  Bu sayede Hollanda’da üniversite okuyacak olan öğrencilerin seçtikleri üniversite ve bölüme göre uzmanlıkları şekillenebilmektedir.

Hollanda’nın ana dili İngilizce olmamasına rağmen üniversitelerdeki eğitimler bakımında öğrencilere İngilizce eğitim sağlayabilmektedir. Birçok üniversitenin bünyesinde bulunan İngilizce eğitimlerin yanında Fransızca ve İspanyolca eğitimlerinin de bulunması öğrenciler için avantaj yaratmaktadır.

Hollanda’da bulunan üniversitelerde genel olarak eğitim süresi 3 yıl olmaktadır. Bununla birlikte bazı bölümlerin eğitim süreleri normalden daha fazla sürebilmektedir. Bu bölümler tıp, veterinerlik ve diş hekimliği gibi bölümler olabilmektedir.

Devamını Göster

HOLLANDA'DA EĞİTİM ALABİLECEĞİNİZ ÜNİVERSİTELER

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?