İNGİLTERE'DE ÜNİVERSİTE İngiltere'de Üniversiteler Hakkında Bilgiler

İngiltere Üniversite

Öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için en büyük adımlardan bir tanesi olan yurtdışında üniversite okumak, öğrencilerin hem farklı kültürde eğitim alması açısından hem de dilini geliştirmesi için oldukça avantajlı yollardan bir tanesidir. Konfor alanından ne kadar erken çıkarsa öğrenciler kendilerini geliştirmeleri için o kadar uzun vakte sahip olabilmektedir. Bu nedenle yurtdışında üniversite okumak öğrencileri her alanda geliştiren unsurlardan bir tanesidir.

İngiltere, sahip olduğu üniversitelerle birlikte kendinden en çok söz ettiren ülkelerden bir tanesidir. Eğitim seviyesinin yüksek olması ve okulların sunduğu kaliteli eğitimler sayesinde dünyanın çeşitli bölgelerinden öğrenciler eğitimleri için bu ülkedeki üniversiteleri tercih etmektedir.

İngiltere’nin çeşitli şehirlerinde bulunan 100’den fazla üniversite ile her öğrencinin ihtiyaç ve isteklerini karşılayabilecekleri okulu bulma imkânı vardır. Bu sayede öğrenim hayatlarına ne istediklerini bilerek ve isteyerek giden bireyler oluşmaktadır.

İngiltere’deki üniversiteler devlet üniversiteleri, özel üniversiteler, kolejler olmak üzere üç farklı üniversite seçenekleri bulunmaktadır. Bu nedenle öğrenciler üniversiteye başvururken üniversitenin gerekli olan koşullarını ve yetkinliklerine uygun şekilde başvurması gerekmektedir.

İngiltere’nin diğer ülkelerden farklı olarak lisans eğitim süresinin genel olarak 3 yıl olması öğrenciler için de tercih edilme sebeplerinden bir tanesi olmaktadır. Tıp, eczacılık, diş hekimliği ve mimarlık gibi bölümler okumak isteyen öğrencilerin ise üniversite süresi daha uzun olabilmektedir. 

Devamını Göster


İNGİLTERE'DE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ ALABİLECEĞİNİZ PATHWAY PROGRAMLARI

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?