İSPANYADA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ İspanya'daÜniversite ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

İspanya Üniversite

Öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için en büyük adımlardan bir tanesi olan yurtdışında üniversite okumak, öğrencilerin hem farklı kültürde eğitim alması açısından hem de dilini geliştirmesi için oldukça avantajlı yollardan bir tanesidir. Konfor alanından ne kadar erken çıkarsa öğrenciler kendilerini geliştirmeleri için o kadar uzun vakte sahip olabilmektedir. Bu nedenle yurtdışında üniversite okumak öğrencileri her alanda geliştiren unsurlardan bir tanesidir.

Tarihi geçmiş yıllara kadar dayanan ve çok kültürlü bir yapısı olan İspanya, üniversiteyi okumak için de oldukça cazip bölgelerden bir tanesidir. Ülke kültürünün Türk kültürüne yakınlığı sayesinde de Türkiye’den gidecek olan öğrencilerin İspanya’ya adapte olma süreçleri kolay olabilmektedir.

İspanya’daki devlet üniversitelerin genel eğitim dili İspanyolca olmaktadır. Bu nedenle üniversite eğitimi almayı düşünen öğrencilerin belli bir seviyede İspanyolcaları olması beklenmektedir. Bazı özel üniversitelerde eğitim dili olarak İspanyolcanın dışından İngilizce de eğitim verilebilmektedir. Bu üniversiteleri tercih edecek olan öğrencilerin ekstra bir İspanyolca hazırlık eğitimi almasına gerek olmamaktadır. Yine de öğrencilerin eğitim alacakları süre boyunca kültürü daha yakından tanımaları açısından dil gelişimi önemli olabilmektedir.

İspanya’da üniversiteler, devlet üniversiteleri ve özel üniversiteler olmak üzere iki farklı tip üniversite bulunmaktadır. 60’a yakın üniversite bünyesinde bulunan ve her üniversitenin içerisinde çeşitli bölümlerin bulunması sayesinde öğrencilerin istedikleri bölümleri tercih edebilecekleri bir ortama sahip olabilmektedirler.

İspanya’da üniversite okumayı düşünen öğrenciler için eğitim süresi genel olarak 3 veya 4 yıldır. Eğitim alacakları süre seçtikleri bölüme göre farklılık göstereceği gibi tıp, mimarlık ve diş hekimliği bölümlerini tercih edecek olan kişiler için bu süreç 5 yıldan başlamaktadır.

Devamını Göster

 

İSPANYA'DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ ALABİLECEĞİNİZ OKULLAR

BARCELONA

MADRID

MALAGA

MARBELLA

SALAMANCA

VALENCIA

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?