İTALYA'DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ İtalya'da Üniversiteler ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

İtalya Üniversite

Öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için en büyük adımlardan bir tanesi olan yurtdışında üniversite okumak, öğrencilerin hem farklı kültürde eğitim alması açısından hem de dilini geliştirmesi için oldukça avantajlı yollardan bir tanesidir. Konfor alanından ne kadar erken çıkarsa öğrenciler kendilerini geliştirmeleri için o kadar uzun vakte sahip olabilmektedir. Bu nedenle yurtdışında üniversite okumak öğrencileri her alanda geliştiren unsurlardan bir tanesidir.

Tarihi ile dünyada çok önemli etkiler yaratmış olan Roma döneminden itibaren kendinden oldukça söz ettiren İtalya, üniversite için de Türkiye’ye yakın olması sayesinde Türkiye’deki öğrenciler tarafından oldukça tercih edilen ülkelerden bir tanesidir.

İtalya’daki eğitimlerin bir kısmı İtalyanca olurken bazı üniversitelerin bazı bölümlerinde de İngilizce eğitim sunulmaktadır. İtalyanca bölüm okuyacak olan öğrencilerin belli bir İtalyanca seviyesi olmaması durumunda öğrencilerin üniversite öncesinde dil eğitimi alması önemlidir.

İtalya’nın moda ve sanat alanında önemli bir yere sahip olması ile kendinden oldukça söz ettirmesinin yanında üniversitelerinin köklü olması ve dünyadaki önemli üniversiteler arasında bulunması sayesinde de oldukça dikkat çekmektedir.

İtalya’da Avrupa’daki çoğu ülke gibi devlet üniversiteleri ve özel üniversiteler olmak üzere iki farklı eğitim tarzı bulunmaktadır. Bu nedenle öğrenciler seçtikleri üniversiteye başvuru sırasında okulun yetkinlik ve koşullarına uygun olduğunu kontrol etmesi önemlidir.

İtalya’daki üniversite eğitimleri genel olarak 3 yıl sürmektedir. Tıp, eczacılık, diş hekimliği ve mimarlık gibi bölümlere başvurmayı düşünen kişiler için ise bu süre daha fazla olmaktadır.

Devamını Göster

İTALYA'DA EĞİTİM ALABİLECEĞİNİZ ÜNİVERSİTELER

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?