KANADA'DA ÜNİVERSİTE Kanada'da Üniversite ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Kanada Üniversite

Öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için en büyük adımlardan bir tanesi olan yurtdışında üniversite okumak, öğrencilerin hem farklı kültürde eğitim alması açısından hem de dilini geliştirmesi için oldukça avantajlı yollardan bir tanesidir. Konfor alanından ne kadar erken çıkarsa öğrenciler kendilerini geliştirmeleri için o kadar uzun vakte sahip olabilmektedir. Bu nedenle yurtdışında üniversite okumak öğrencileri her alanda geliştiren unsurlardan bir tanesidir.

Dünyanın en yaşanılabilir ülkelerinden bir tanesi olan Kanada, öğrencilerin üniversite sürecinde en çok tercih edilen yerlerden bir tanesi olmaktadır. Bununla birlikte ülkenin sahip olduğu doğal güzellikler ve kaliteli eğitimi sayesinde oldukça dikkat çeken bir yer haline gelmektedir. Suçluluk oranının düşük olması da öğrenciler için tercih sebeplerinden biri haline getirmektedir.

Kanada’nın öğrenciler için avantaj yaratan bir diğer noktası ise dünyada çift anadile sahip olan bölgelerden bir tanesi olmasıdır. Bu sayede öğrenciler üniversite eğitimi boyunca ikinci bir yabancı dil öğrenebilme imkânına sahip olabilmektedir.

Kanada’daki üniversite eğitimleri devlet üniversiteleri ve kolejler olacak şekilde iki farklı kurum altında sağlanmaktadır. Kanada’daki devlet üniversitelerinden farklı olarak kolejler daha kısa sürmektedir. Bunun dışında Kanada’nın sağladığı stajlar ile öğrencilerin kendilerini mesleki alanda geliştirmeleri için fırsatlar oluşturulmaktadır.

Kanada’da 100’e yakın üniversite bulunması üniversite için Kanada’yı tercih edecek olan öğrencilerde çeşitlilik sağlamaktadır. Üniversitelerin çok olmasının yanında sahip olunan bölüm seçeneği de çok olması öğrencilerin okumak istedikleri bölüme ulaşmalarında kolaylık sağlayabilmektedir.

Kanada’nın genelinde üniversitelerde eğitimler İngilizce olsa da bazı üniversiteler ve bazı bölümlerde öğrencilere Fransızca okuma imkânı da sunulmaktadır.

Kanada’da üniversite okumak isteyen öğrencilerin alacakları eğitim süresi bölümüne göre farklılık göstermektedir. Genel olarak 4 yıl olan eğitim sürelerinin dışında tıp, hukuk, diş hekimliği, veterinerlik, mimarlık gibi bölümlerde alınan eğitim süresi 5-6 yıla çıkabilmektedir.

Devamını Göster

KANADA'DA ÜNİVERSİTEYE GİDEBİLECEĞİNİZ OKULLAR

TORONTO

MONTREAL

VANCOUVER

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?