Malta’da Üniversite Eğitimi

Malta, küçük ve eğlenceli bir Avrupa ülkesi olması sebebiyle öğrencilerin üniversite için tercih edebileceği bir ülkedir. Özellikle yaz aylarında çok fazla turistin de ilgi odağı haline gelmiştir.

Malta, Avrupa ülkesi olması sebebiyle okurken aynı zamanda diğer Avrupa ülkelerini gezmenize fırsat tanır. Malta, hem yaşam maliyetleri hem üniversite fiyatları uygun olan bir ülke olarak öğrenciler için son senelerde popüler olmuştur.

Malta’da lisans eğitimi 4 yıl sürmektedir. Eğitim dili İngilizce olan Malta’nın diğer ülkelerden farkı skype mülakatı ile kabul alma şansının olmasıdır. Malta, dil seviyesi yetersiz öğrenciler için üniversite programlarına başlamadan önce Malta’daki dil okullarında eğitim alma şansı tanır. Bazı üniversitelerde İngilizce hazırlık programı da bulunmaktadır. Özellikle işletme programları öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Malta’da eğitim alırken aynı zamanda part-time çalışma izni verilmektedir. Bu şekilde öğrenciler dilerlerse okurken aynı zamanda çalışarak aylık masraflarını karşılayabilme şansı bulmaktadır.

Malta’da üniversite başvurusunda gereken belgeler

  1. Pasaport
  2. Lise Diploması
  3. Lise Transkripti (Not dökümü)
  4. İki adet akademik referans mektubu
  5. Niyet Mektubu
  6. Skype mülakatı

Malta’da konaklama için genellikle öğrenci evleri veya yurtlar tercih edilmektedir. Öğrenci evlerinde genellikle mutfak ve banyo ortaktır, yurtlara göre daha rahattır. Yurtlar genellikle okula yakın mesafededir.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Üniversite, Master, Pre-Master, College, Sertifika, Diploma, Dil Okulu, Yaz Okulu, Akademik yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

 

 

 

 

[learn_press_profile]