Malta’da Üniversite Eğitimi

Malta, küçük ve eğlenceli bir Avrupa ülkesi olması sebebiyle öğrencilerin üniversite için tercih edebileceği bir ülkedir. Özellikle yaz aylarında çok fazla turistin de ilgi odağı haline gelmiştir.

Malta, Avrupa ülkesi olması sebebiyle okurken aynı zamanda diğer Avrupa ülkelerini gezmenize fırsat tanır. Malta, hem yaşam maliyetleri hem üniversite fiyatları uygun olan bir ülke olarak öğrenciler için son senelerde popüler olmuştur.

Malta’da lisans eğitimi 4 yıl sürmektedir. Eğitim dili İngilizce olan Malta’nın diğer ülkelerden farkı skype mülakatı ile kabul alma şansının olmasıdır. Malta, dil seviyesi yetersiz öğrenciler için üniversite programlarına başlamadan önce Malta’daki dil okullarında eğitim alma şansı tanır. Bazı üniversitelerde İngilizce hazırlık programı da bulunmaktadır. Özellikle işletme programları öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Malta’da eğitim alırken aynı zamanda part-time çalışma izni verilmektedir. Bu şekilde öğrenciler dilerlerse okurken aynı zamanda çalışarak aylık masraflarını karşılayabilme şansı bulmaktadır.

Malta’da üniversite başvurusunda gereken belgeler

 1. Pasaport
 2. Lise Diploması
 3. Lise Transkripti (Not dökümü)
 4. İki adet akademik referans mektubu
 5. Niyet Mektubu
 6. Skype mülakatı

Malta’da konaklama için genellikle öğrenci evleri veya yurtlar tercih edilmektedir. Öğrenci evlerinde genellikle mutfak ve banyo ortaktır, yurtlara göre daha rahattır. Yurtlar genellikle okula yakın mesafededir.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

 • Öğrencimiz ve ailesi ile yapacağımız ilk görüşmede istenilen program ve bu program için gerekli yeterlilik düzeyini belirliyoruz. Ülke, üniversite ve burs seçeneklerini görüşüyoruz.
 • Üniversite tercihlerinin netleşmesi konusunda destek oluyor, tercih edilen üniversitelere göre gerekli evrakların düzenlenmesinde yardımcı oluyoruz. Bütün gerekli evrakların düzenlenmesinin ardından tercih edilen üniversitelere başvurunuzu yapıyoruz. Üniversite ile öğrenci arasındaki tüm iletişimi yürütüyoruz.
 • Öğrencimizin dil skoru yeterli değilse program öncesinde alınabilecek dil eğitimi seçeneklerini görüşüyor ve gerekli eğitim düzenlemelerini yapıyoruz.
 • Şartlı kabul alınması durumunda gerekli şartları yerine getirmek için yapılabilecekleri kararlaştırıyoruz.
 • Öğrencimizin tüm vize başvuru işlemleri uzman danışmanlarımız tarafından organize ediliyor ve vize alınması için gereken en uygun dosyayı hazırlamanıza yardımcı oluyoruz. Mülakat gerektiren bir vize süreci ise mülakata beraber hazırlanıyor, ön mülakat aşamasını beraber yapıyoruz.
 • Vize başvurusu onaylandıktan sonra planlanan gidiş tarihine göre konaklama, uçak bileti, havaalanı transfer ve seyahat sigortasını yapıyoruz.
 • Gidiş tarihinize göre öğrencimizin gideceği ülke, şehir ve uçuş organizasyonu ile ilgili oryantasyon yapıyoruz.

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Üniversite, Master, Pre-Master, College, Sertifika, Diploma, Dil Okulu, Yaz Okulu, Akademik yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.