POLONYA'DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ Polonya'da Üniversiteleri ve Fiyatları Hakkında Bilgiler

Polonya Üniversite

Öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için en büyük adımlardan bir tanesi olan yurtdışında üniversite okumak, öğrencilerin hem farklı kültürde eğitim alması açısından hem de dilini geliştirmesi için oldukça avantajlı yollardan bir tanesidir. Konfor alanından ne kadar erken çıkarsa öğrenciler kendilerini geliştirmeleri için o kadar uzun vakte sahip olabilmektedir. Bu nedenle yurtdışında üniversite okumak öğrencileri her alanda geliştiren unsurlardan bir tanesidir.

Avrupa’daki birçok ülkenin üniversite programları öğrencilerin kendilerini hem akademik hem de sosyal olarak geliştirebilecekleri bir ortam yaratmaktadır. Bünyesinde bulundurduğu kaliteli eğitimlerle birlikte Polonya, özellikle son yıllardaki yükselişi ile üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için tercih edilebilecek ülkelerden bir tanesi haline gelmektedir.

Avrupa’daki diğer çoğu ülkede olduğu gibi Polonya’da da öğrencilerin üniversitede eğitim aldıkları süre boyunca sadece İngilizce değil aynı zamanda Lehçe’yi de öğrenebilecekleri ve kendilerine ikinci bir yabancı dil katabilecekleri bir ortam olmaktadır.

Polonya, Avrupa’daki çoğu ülkeye göre daha fazla üniversite sayısına sahiptir. Bu sayede öğrencilerin istedikleri bölümü istedikleri üniversite okuma imkânı artarken yurtdışından gelen diğer öğrencilerle de sosyal ve çok kültürlü bir ortam oluşturma şansı bulabilmektedirler.

Polonya’daki üniversitelerin 3’te 1’i devlet üniversitesi olup geri kalanı özel üniversite olmaktadır. Bu nedenle öğrencilerin başvuracakları üniversitelere göre hazırlamaları gereken evraklar veya başvuru süreci farklılık gösterebilmektedir.

Polonya’da bulunan üniversitelerdeki eğitim süresi genel olarak 3 yıl olmaktadır. Buna rağmen tıp, veterinerlik, diş hekimliği gibi daha spesifik olan alanlarda eğitim almak isteyen öğrenciler için bu süre 4 ile 6 yıl arasında farklılık gösterebilmektedir.

Devamını Göster

 

POLONYA''DA EĞİTİM ALABİLECEĞİNİZ ÜNİVERSİTELER

Yabancı dil seviyenizi biliyor musunuz?