Yeni Zelanda’da Üniversite Eğitimi

Yeni Zelanda, güvenli bir ülke olması, mükemmel doğal güzellikleri ve sıcakkanlı insanları ile üniversite eğitiminde eşsiz bir deneyim sunar. Dünya çapında kendini kanıtlamış bir çok üniversiteyi içinde barındıran Yeni Zelanda, kariyerinize yön vermek için en iyi seçeneklerden birisidir.

Yeni Zelanda’da lisans eğitimi dünya standartlarındaki eğitimi, resmi dilin İngilizce olması ve uluslararası tanınır olması ile tercih sebebidir. Yeni Zelanda eğitim süresince öğrencilere haftalık 20 saatlik bir çalışma izni sunar. Bu sayede öğrenciler okurken aylık masraflarını karşılamaya katkıda bulunabilirler. Özellikle işletme, teknoloji ,ticaret ve mühendislik alanlarında dikkat çeken Yeni Zelanda, içerisinde pek çok global firmayı da barındırır. Bu sayede iyi bir ortalamaya sahip mezun olmuş ve kendini kanıtlamış öğrenciler bu firmalara da girme şansı elde edebilirler.

Yeni Zelanda’da üniversite okumak için gerekli IELTS veya TOEFL skoru alınmalıdır. Tercih ettikleri bölüme dil seviyeleri yeterli gelmeyen öğrencilerin Yeni Zelanda’da dil okuluna başlama şansları her zaman vardır. Öğrenciler üniversite programları öncesinde dil seviyelerini yükselterek gerekli dil skorunu alırlarsa programlarına direkt başlayabilirler.

Yeni Zelanda’da üniversite eğitimleri 3 yıl sürmektedir. Bazı spesifik programlarda bu süre uzayabilmektedir.

Yeni Zelanda’da üniversite eğitimi için gereken belgeler;

  1. Pasaport
  2. Lise Diploması
  3. Lise Transkripti (Not dökümü)
  4. İki adet akademik referans mektubu
  5. Niyet Mektubu
  6. Yeterli dil skoru
  7. CV
  8. Design bölümü ise portfolyo

Yeni Zelanda’da üniversite eğitimi hakkında bilgi almak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Üniversite, Master, Pre-Master, College, Sertifika, Diploma, Dil Okulu, Yaz Okulu, Akademik yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

 

 

 

[learn_press_profile]