favicon Genel Bilgiler

Okulun Konumu:

Şehir Merkezi dışında

Sınıf Mevcudu:

16 Kişi(max)

Yaz Okulu Hakkında Genel Bilgi

EC’nin sağladığı eğitimlerden bir tanesi olan yaz okulu programları Embassy Summer ve EC Academy olarak öğrencilere sunulmaktadır. Yaş grubu 7 ile 17 yaş arasındaki kişilerin yaz dönemini hem dünyanın farklı bölgelerinden gelen aynı yaş grubundaki kişilerle sosyal aktiviteler yaparak kültürel etkileşimini arttırabilecekleri bir ortam sağlarken aynı zamanda dil eğitimleri ile birlikte kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam sağlanmaktadır. Öğrencilerin ve ailelerinin istek ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya çalışan EC okulları İngiltere, İrlanda, Kanada ve Amerika’da yaz dönemlerinde sunduğu eğitimlerle birlikte öğrencilerin kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam oluşturmaktadır.

EC yaz okulları bünyesinde bulundurduğu eğitim programları ile öğrencilere haftalık 15 saatlik ders programları sunmaktadır. Ders saatleri dışında birçok okul içi ve okul dışı aktiviteler yapılması ve bu aktivitelerin öğretmenler eşliğinde yapılıyor olması hem öğrenciler hem de aileleri için önemlidir.

Embassy Summer Yaz Okulu Cambridge

İngiltere’nin en gözde bölgelerinden bir tanesi olan Cambridge yaz dönemi boyunca öğrencilere hem diğer ülkelerden gelen öğrencilerle kültürel etkileşim yaşayabilecekleri hem de İngilizcelerini geliştirebilecekleri bir ortam sağlayan EC Cambridge yaz eğitimi, eğitimini Chesterton Community College içerisinde vermektedir.

Şehrin tarihi yapısının yanında üniversiteleri ile kendinden oldukça söz ettiren Cambridge yaz okulu için burayı tercih etmiş olan öğrenciler için üniversiteler hakkında da bilgi alabilecekleri bir alan sağlamaktadır.

Embassy Summer 11- 17 yaş gruplarına en uygun şekilde ders programlarını ve aktivitelerini planlanmaktadır.

Sağladıkları

 • Modern sınıflar
 • Ücretsiz Wifi
 • İnteraktif Tahta
 • Öğrenci salonu
 • Bireysel çalışma odası
 • Öğrenci bilgisayar odası

favicon Sosyal Aktiviteler

 • Şehir Turları
 • Londra, Cambridge ve Brighton Gezileri
 • Takım Oyunları ve Workshoplar
 • Futbol, Voleybol ve Masa Tenisi Yarışları
 • Karaoke ve Yetenek Geceleri

favicon Konaklama

Embassy Summer Cambridge bünyesinde bulunan yaz okullarına katılacak olan öğrencilerin konaklamaları yurtlar ve aile yanı konaklama olmaktadır. Öğrencilerin kalacakları yer yaş grubuna göre şekillenmektedir. 9 ile 13 yaş arasındaki kişiler için sadece yurt imkânı bulunurken 13-17 yaş grubunda olan kişiler için aile yanı konaklama seçeneği de bulunmaktadır. Bu sayede yurtta kalan öğrencilerin dünyanın farklı bölgelerinden gelen arkadaşları ile birlikte kalarak kültürel etkileşimi daha fazla yaşayabilecekleri bir ortama sahip olma imkânı bulunmaktadır. Aile yanında kalan kişiler için ise ülkenin kültürünü anlama ve pratik yapabilecekleri bir ortam sağlanmaktadır.

favicon Galeri

favicon Harita

favicon İLETİŞİM FORMU

HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF ALIN