Amerika’da Master

Dünya’nın en geniş yüz ölçümüne sahip olan ülkelerden biri olan Amerika’da, öğrencilerin istediği bölüme ve lokasyona göre pek çok alternatif vardır. Pek çok konuda olduğu gibi Amerika master eğitimi alanında dünyada en önemli merkezlerden biridir ve hem devlet hem de özel üniversitelerin çoğu gerekli şartları karşılamaları koşuluyla uluslararası öğrencileri kabul etmektedir. 

Amerika dünyada ekonomik, sanayi, ticaret, mühendislik, finans, siyaset, spor, turizm vb. yönünden en önemli ülkelerden biri olması ve bünyesinde bu kapsamda en önemli şirket ve kuruluşları bulundurması sebebiyle eğitim sonrası sunduğu iş imkanları açısından da oldukça tercih edilmektedir.

Amerika’da master eğitimi alacak öğrenciler ülkede alternatifin çok olması sebebiyle gidilecek bölge, sosyal yaşam, faaliyetler, şehir yaşamı, yaşam giderleri, ulaşım alternatifleri gibi pek çok koşulu göz önünde bulundurarak tercih yapabilmektedir. 

Yıllık üniversite harç bedelleri, ortalama olarak devlet üniversitelerinde 8-15 bin USD, özel üniversitelerde ise yıllık ortalama 10-20 bin USD’den başlamaktadır. Amerika’daki okullar öğrencilerin mezun olduğu alandaki başarı düzeyi, projeleri, referansları gibi faktörleri göz önünde bulundurarak burs imkanı da sunmaktadır. Örnek vermek gerekirse başarı bursu, sporcu bursu bu kapsamdadır. 

Amerikada’ki master eğitim kurumları, başvurulan bölüme ve okula göre değişse de genelde öğrencilerden kabul aşamasında; 

Amerika’da eğitim alacak öğrenciler F1 denen öğrenci vizesine başvurmaktadır. 

Amerika’da konaklama: Amerika dünya genelinden çok sayıda öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeple de konaklama açısından pek çok alternatif mevcuttur. Öğrenciler okulun ayarladığı aile yanı konaklama, okul yurdu ve apart seçeneklerini tercih edebilir. Ya da kendileri bağımsız olarak hostel, otel, paylaşımlı oda gibi alternatiflere başvurabilirler. 

Amerika’daki master programlarımız ile ilgili danışmanlarımızdan bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz.

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Üniversite, Master, Pre-Master, College, Sertifika, Diploma, Dil Okulu, Yaz Okulu, Akademik yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

[learn_press_profile]