Avustralya’da Master 

Avustralya’da sunduğu avantajlar ve ülkenin içinde bulunduğu imkanlar sayesinde master eğitimi için cazip bir ülkedir. Avustralya dünyanın en güvenilir ülkelerinden biri, refah seviyesi yüksek ve eğitim kalitesi yüksek bir ülkedir. Burada eğitim alacak öğrenciler ülkenin her bölgesinde muhteşem doğa manzaraları ve doğal güzelliklere şahit olacaklar. 

Avusturalya’da eğitim alacak öğrenciler dil okulu, lisans ve master programlarında çalışma iznine sahip olmaktadır. Bu da öğrencilere eğitim ve yaşam giderlerinin bir kısmını karşılama imkanı sunmaktadır. Ayrıca, Akademik programlardan mezun olunduğunda ise öğrenciler 1 yıl çalışma ve oturma hakkına sahiptirler. 

Avusturalya dolarının diğer ülke kurlarına göre (ABD doları ve İngiltere poundu vs..) ucuz olması her öğrenciye uygun bütçe ve imkanlarla eğitim fırsatı sunmaktadır. 

Avustralya’da eğitim yılı Şubatta başlar Aralık ayında biter. Birçok programın hem 1 donemin başlangıcında yani Şubat ayında hem de 2. dönemin başlangıcında yani temmuz ayında öğrenci kabulü vardır. Başvuracak öğrencilerin bu durumu göz önünde bulundurması gerekmektedir. 

Avustralya’da master eğitimleri genellikle iki yıllıktır.

Avustralya’da ortalama bir yıllık master eğitim ücreti 20,000 AU$ ila 37,000 AU$ arasında değişmektedir.

Avusturalya’da konaklama: 

Öğrenciler okulun ayarladığı okul yurdu ve apart seçeneklerini tercih edebilir. Ya da kendileri bağımsız olarak hostel, otel, paylaşımlı oda gibi alternatiflere başvurabilirler. 

Avustralya’daki master programlarımız ile ilgili danışmanlarımızdan bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

 Öğrencimiz ve ailesi ile yapacağımız ilk görüşmede istenilen program ve bu program için gerekli yeterlilik düzeyini belirliyoruz.Ülke,üniversite ve burs seçeneklerini görüşüyoruz.

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz.

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Üniversite, Master, Pre-Master, College, Sertifika, Diploma, Dil Okulu, Yaz Okulu, Akademik yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

[learn_press_profile]