Fransa’da Master

Fransa, büyülü atmosferi, eğitim kalitesi ve Türkiye’ye yakınlığı dolayısıyla Türk öğrencilerin eğitimde tercih edebileceği ülkelerden birisidir. 

Üniversitelerin çoğunda bölümler Fransızcadır ve belirli bölümlerde İngilizce seçeneği de bulunmaktadır.

Fransa özellikle gastronomi,mühendislik ve işletme alanlarında öne çıkmaktadır. Fransa’da yüksek lisans yaptığınız sırada ,çalışma izni alma şansı da vardır.  

Fransız üniversitelerine başvuracak öğrencinin iyi bir lisans ortalamasına sahip olması önemlidir. Öğrenci Fransızca dilinde eğitim veren bir okula başvuracaksa Fransızca yeterlilik belgelerine, İngilizce dilinde eğitim veren bir programa başvuracaksa da İngilizce yeterlilik belgelerine sahip olmalıdır. 

Fransa’da mastera girişte istenen evraklar;

 1. Lisans diploması ve transkript
 2. DALF, TFC-DAP Fransızca yeterlilik belgeleri ya da TOEFL ve IELTS İngilizce yeterlilik belgeleri
 3. Niyet mektubu
 4. Yüksek Lisans süresince yoğunlaşılacak konuya dair tanıtım dosyası
 5. Referans mektubu
 6. Staj bilgileri ve CV
 7. Sanat, moda tasarımı ve mimari alanında çalışma yapacak olanların portfolyo hazırlaması gerekir.

Fransa’da konaklama: 

Konaklamada genellikle öğrenci evleri tercih edilmektedir. Uluslararası öğrencilerin beraber kalmayı tercih ettikleri öğrenci evleri, yurtlara göre daha bağımsızdır. Ortak mutfak ve banyosu bulunur.

Fransa’daki master programlarımız ile ilgili danışmanlarımızdan bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

Öğrencimiz ve ailesi ile yapacağımız ilk görüşmede istenilen program ve bu program için gerekli yeterlilik düzeyini belirliyoruz.Ülke,üniversite ve burs seçeneklerini görüşüyoruz.

 • Üniversite tercihlerinin netleşmesi konusunda destek oluyor,tercih edilen üniversitelere göre gerekli evrakların düzenlenmesinde yardımcı oluyoruz. Bütün gerekli evrakların düzenlenmesinin ardından tercih edilen üniversitelere başvurunuzu yapıyoruz. Üniversite ile öğrenci arasındaki tüm iletişimi yürütüyoruz.
 • Öğrencimizin dil skoru yeterli değilse program öncesinde alınabilecek dil eğitimi seçeneklerini görüşüyor ve gerekli eğitim düzenlemelerini yapıyoruz.
 • Şartlı kabul alınması durumunda gerekli şartları yerine getirmek için yapılabilecekleri kararlaştırıyoruz.
 • Öğrencimizin tüm vize başvuru işlemleri uzman danışmanlarımız tarafından organize ediliyor ve vize alınması için gereken en uygun dosyayı hazırlamanıza yardımcı oluyoruz. Mülakat gerektiren bir vize süreci ise mülakata beraber hazırlanıyor,ön mülakat aşamasını beraber yapıyoruz.
 • Vize başvurusu onaylandıktan sonra planlanan gidiş tarihine göre konaklama, uçak bileti, havaalanı transfer ve seyahat sigortasını yapıyoruz.
 • Gidiş tarihinize göre öğrencimizin gideceği ülke,şehir ve uçuş organizasyonu ile ilgili oryantasyon yapıyoruz.

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz.

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Üniversite, Master, Pre-Master, College, Sertifika, Diploma, Dil Okulu, Yaz Okulu, Akademik yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.