İngiltere’de Master

İngiltere, eğitim kalitesini dünya çapında kanıtlamış,uluslararası birçok öğrenciyi içinde barındıran ülkelerden birisidir. Tercih edilebilecek yüzlerce bölümü bulunan İngiltere üniversitelerinde master çoğu bölümde 1 yıl sürmektedir. Bazı özel bölümlerde 2 yıl süren programlar vardır.  Program süresi seçilen bölüme göre değişkenlik göstermektedir. Öğrencilerin master programındayken part-time çalışma izni vardır. Programların eylül/ekim veya ocak/şubat bazı okullarda bazı programlarda mart veya mayıs gibi başlangıç dönemleri olabiliyor.

İngiltere de master eğirim süresi 1 yıldır 

Master mezuniyet sonrası 2 yıl çalışma izni bulunmaktadır.

İngiltere’deki üniversitelere girişte istenen evraklar :

 1. Lisans Diploması
 2. Lisans Transkripti (Not dökümü)
 3. İki adet akademik referans mektubu
 4. Niyet Mektubu
  Yeterli dil skoru
 5. CV
 6. Portfolyo (Design ağırlıklı bir program tercih edildiyse)

İngiltere’de üniversiteler not ortalaması olarak minimum 2.5/4.0  istemektedir. Ortalaması yeterli olmayan öğrenciler için pre-master seçeneği bulunmaktadır.

Pre-Master

İngiltere’de üniversiteler,yeterli akademik koşulları sağlayamayan öğrenciler için pre-master seçeneğini sunmaktadır. Yeterli ortalaması olmayan öğrenciler pre-master ile İngilizcelerini geliştirme ve akademik anlamda gelişme şansı bulurlar. Pre-master ile öğrenciler not ortalamalarını ve akademik bilgilerini gereken seviyeye yükselterek master’a devam etme şansı yakalarlar.Pre-master’ın birkaç başlangıç dönemi bulunmaktadır. Üniversitenin kendi içinde sunulmakla beraber,bazı üniversiteler pre-master için partner okullar ile çalışırlar. Eğitim süresi İngilizce seviyesine ve okunacak bölümün akademik anlamda ne kadar yeterlilik istediğine göre değişmektedir. İstenen dil seviyesi master için istenen düzeyden daha düşüktür. 

Pre-Sessional English

Master programı için beklenen düzeyde İngilizcesi olmayan öğrenciler, program başlangıçlarından bir süre önce başlayan bir hazırlık programına katılabilirler. Pre-sessional english,öğrencinin istenen program dil seviyesini karşılayamadığı durumda İngilizcelerini geliştirebilmeleri için destek sağlamaktadır. Program süresi öğrencinin dil seviyesine göre değişkenlik göstermektedir.Program bitişinde gereken seviyeye ulaşmış öğrenciler eğitimlerine master programlarında devam etmektedirler. Pre-sessional englishte başarılı olma oranı yüksektir. 

İngiltere’de Konaklama

İngiltere’de üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için birçok farklı konaklama seçeneği bulunmaktadır. Kampüs içi yurtlar, özel yurtlar ve öğrenci evleri tercih edilmektedir. Kampüs içi yurtlar okula ulaşım kolaylığı sebebiyle tercih edilmektedir. Özel yurtlar genellikle okula toplu taşıma mesafesinde olmaktadır. Öğrenci evleri ise  yurtlara göre biraz daha yaşam açısından rahat olmaktadır.

Çalıştığımız üniversiteler ve pre-master programları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

 • Öğrencimiz ve ailesi ile yapacağımız ilk görüşmede istenilen program ve bu program için gerekli yeterlilik düzeyini belirliyoruz.Ülke,üniversite ve burs seçeneklerini görüşüyoruz.
 • Üniversite tercihlerinin netleşmesi konusunda destek oluyor,tercih edilen üniversitelere göre gerekli evrakların düzenlenmesinde yardımcı oluyoruz. Bütün gerekli evrakların düzenlenmesinin ardından tercih edilen üniversitelere başvurunuzu yapıyoruz. Üniversite ile öğrenci arasındaki tüm iletişimi yürütüyoruz.
 • Öğrencimizin dil skoru yeterli değilse program öncesinde alınabilecek dil eğitimi seçeneklerini görüşüyor ve gerekli eğitim düzenlemelerini yapıyoruz.
 • Şartlı kabul alınması durumunda gerekli şartları yerine getirmek için yapılabilecekleri kararlaştırıyoruz.
 • Öğrencimizin tüm vize başvuru işlemleri uzman danışmanlarımız tarafından organize ediliyor ve vize alınması için gereken en uygun dosyayı hazırlamanıza yardımcı oluyoruz. Mülakat gerektiren bir vize süreci ise mülakata beraber hazırlanıyor,ön mülakat aşamasını beraber yapıyoruz.
 • Vize başvurusu onaylandıktan sonra planlanan gidiş tarihine göre konaklama, uçak bileti, havaalanı transfer ve seyahat sigortasını yapıyoruz.
 • Gidiş tarihinize göre öğrencimizin gideceği ülke,şehir ve uçuş organizasyonu ile ilgili oryantasyon yapıyoruz.

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz.

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Üniversite, Master, Pre-Master, College, Sertifika, Diploma, Dil Okulu, Yaz Okulu, Akademik yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

 

 

İNGİLTERE'DE MASTER EĞİTİMİ ALABİLECEĞİNİZ PROGRAMLAR