İrlanda’da Master

İrlanda, eğitim için tercih edilebilecek en iyi ülkelerden biridir. İşletme ve IT sektöründe son dönemlerde oldukça popüler olmuştur. İrlanda’da master süresi seçilen programa göre 1 yıldır.

Master programında bölüm değiştirmek IT alanlarına devam etmek isteyen öğrenciler için diploma ve pre-master seçenekleri de bulunmaktadır.

İngilizce tamamlama programları bazı universitelerde mevcuttur

İrlanda, Google, Facebook, LinkedIn gibi birçok büyük firmanın bulunduğu bir ülkedir ve işsizlik oranı oldukça düşük olduğu için uygun bir programdan iyi bir derece ile mezun olmuş bir öğrencinin bu firmalara girme şansı vardır. Eğitim ücretleri genellikle 10000 eurodan başlamaktadır. 

İrlanda öğrencilere program süresince haftalık 20 saat part time çalışma izni vermektedir. Çalışma iznini dil eğitimi süresince de verdiğinden dolayı, tercih ettiği master programına yerleşmek isteyen ancak dil eğitimine ihtiyaç duyan öğrenciler için çok iyi bir alternatif olmaktadır. Master yaptıktan sonra da 2 seneye kadar çalışma izni verilebilmektedir.

İrlanda’da okuldan okula değişsede Mastera girişte istenen evraklar;

  1. Pasaport
  2. Lisans Diploması
  3. Lisans Transkripti (Not dökümü)
  4. İki adet akademik referans mektubu
  5. Niyet Mektubu
  6. Yeterli dil skoru
  7. CV
  8. Design bölümü ise portfolyo

İrlanda’da Konaklama

İrlanda’da master yaparken konaklama için okul yurdu veya özel yurtlar tercih edilmektedir. Öğrenci evi seçeneği konaklama harcamalarını düşürmek için bir alternatif olmaktadır. Özel yurtlar genellikle okula toplu taşıma mesafesinde bulunan, 1-4 kişilik odaları bulunan konaklamalardır. Üniversite yurtları okula daha yakın mesafede olan genellikle 1-2 kişilik odaları bulunan yurtlardır. Öğrenci evleri ise öğrencilerin tercihine göre okula yakın veya toplu taşıma mesafesinde olmaktadır. Genellikle ortak mutfak ve banyosu bulunur.

İrlanda’daki master programlarımız ile ilgili danışmanlarımızdan bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

Öğrencimiz ve ailesi ile yapacağımız ilk görüşmede istenilen program ve bu program için gerekli yeterlilik düzeyini belirliyoruz. Ülke,üniversite ve burs seçeneklerini görüşüyoruz.

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz.

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Üniversite, Master, Pre-Master, College, Sertifika, Diploma, Dil Okulu, Yaz Okulu, Akademik yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

[learn_press_profile]