İskoçya’da Master

İskoçya zengin ve tarih dolu bir kültüre sahiptir. Yabancı öğrenciler için birçok etkinlikleriyle, eğitimin yanında eğlence de sunmaktadır. İskoçya’nın 7 şehri de – Edinburgh, Glasgow, Dundee, Stirling, Aberdeen, Inverness ve Perth- geleneksel metropolitan hayatını sunmaktadır. Ancak İskoçya’nın asıl güzelliği dağlarında, kırsal kesimlerinde ve doğa manzaralarında saklıdır.

İskoçya’da, St Andrews Üniversitesi, Glasgow Üniversitesi ve Edinburgh Üniversitesi gibi dünyaca ünlü üniversiteler de dahil olmak üzere eğitim alabileceğiniz pek çok yüksek öğretim kurumu bulunmaktadır. İskoç üniversiteleri, İngiltere’de öğrenim açısından en yüksek öğrenci memnuniyeti oranlarını sunarken; mezunlar İngiltere’nin en yüksek istihdam ve ileri eğitim oranlarından faydalanabilirler.

İskoçya’da yüsek lisans eğitimini bitirmiş öğrencilere aynı ingiltere de olduğu gibi 2 seneye kadar çalışma izni sunulmaktadır.

İskoçya’da lisans veya yüksek lisans eğitimi almak isteyen yabancı öğrenciler için birçok burs ve fonlama seçeneği bulunmaktadır.

İskoçya’da mastera girişte istenen evraklar;

 1. Pasaport
 2. Lisans Diploması
 3. Lisans Transkripti (Not dökümü)
 4. İki adet akademik referans mektubu
 5. Niyet Mektubu
 6. Yeterli dil skoru
 7. CV
 8. Design bölümü ise portfolyo

İskoçya’da konaklama okul yurtları,özel yurtlar ve öğrenci evleri olarak 3’e ayrılmaktadır. Okul yurtları genellikle okula yürüme mesafesindedir. Özel yurtlar okula toplu taşıma mesafesinde olup kişi sayısı tercihe göre değişmektedir.

İskoçya’daki master programlarımız ile ilgili danışmanlarımızdan bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

 • Öğrencimiz ve ailesi ile yapacağımız ilk görüşmede istenilen program ve bu program için gerekli yeterlilik düzeyini belirliyoruz.Ülke,üniversite ve burs seçeneklerini görüşüyoruz.
 • Üniversite tercihlerinin netleşmesi konusunda destek oluyor,tercih edilen üniversitelere göre gerekli evrakların düzenlenmesinde yardımcı oluyoruz. Bütün gerekli evrakların düzenlenmesinin ardından tercih edilen üniversitelere başvurunuzu yapıyoruz. Üniversite ile öğrenci arasındaki tüm iletişimi yürütüyoruz.
 • Öğrencimizin dil skoru yeterli değilse program öncesinde alınabilecek dil eğitimi seçeneklerini görüşüyor ve gerekli eğitim düzenlemelerini yapıyoruz.
 • Şartlı kabul alınması durumunda gerekli şartları yerine getirmek için yapılabilecekleri kararlaştırıyoruz.
 • Öğrencimizin tüm vize başvuru işlemleri uzman danışmanlarımız tarafından organize ediliyor ve vize alınması için gereken en uygun dosyayı hazırlamanıza yardımcı oluyoruz. Mülakat gerektiren bir vize süreci ise mülakata beraber hazırlanıyor,ön mülakat aşamasını beraber yapıyoruz.
 • Vize başvurusu onaylandıktan sonra planlanan gidiş tarihine göre konaklama, uçak bileti, havaalanı transfer ve seyahat sigortasını yapıyoruz.
 • Gidiş tarihinize göre öğrencimizin gideceği ülke,şehir ve uçuş organizasyonu ile ilgili oryantasyon yapıyoruz.

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Üniversite, Master, Pre-Master, College, Sertifika, Diploma, Dil Okulu, Yaz Okulu, Akademik yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.