İspanya’da Master

İspanya sosyal ortamı ve ikinci bir dil öğrenebilme şansı sunması ile eğitimde tercih edilebilecek ülkelerden birisidir. Avrupa ülkelerinden biri olması dolayısıyla öğrenciler eğitim alırken farklı ülkeleri gezme şansı da elde etmektedirler. İspanyolca konuşulduğu için öğrenciler mezun olana kadar doğru bir eğitimle 2 dil bilerek mezun olmuş olurlar.

İspanya üniversitelerinde  İngilizce dilinde eğitim veren çok sayıda okul ve program vardır.  Bu yüzden öğrencilerin İngilizce dil yeterliliklerini IELTS, TOEFL, C1 Advanced gibi uluslararası olarak kabul gören sınavlar aracılığıyla kanıtlamaları gerekir. Bazı okullar kendi yeterlilik sınav veya belge kabul etmektedir. İspanya da ingilizce eğitim veren bazı universiteler İspanya dan veya ingiltere den çift diploma seçeneği sunarlar. Eğitim dili İspanyolca olan bölümler için DELE sınavıyla İspanyolca dil yeterliliklerini de kanıtlamaları istenir.İspanya üniversitelerine kabul edilmek için istenen belgeler aşağıdaki gibidir:

  1. Pasaport veya kimlik fotokopisi
  2. Pasaport boyutlu fotoğraflar
  3. Niyet mektubu (Neden bir İspanya üniversitesinde eğitim almak istediğinize dair yaklaşık 500 kelimelik bir yazı)
  4. Lisans sertifikası/diploması
  5. Lisans eğitiminin transkriptleri
  6. İngilizce dil yeterlilik belgesi

Başvuru belgelerinin İspanyolcaya çevrilmiş olması gerekir. Tercume işlemleri için İspanya vize başvuru merkezi de hizmet vermektedir.

İspanya’da yüksek lisans eğitiminde konaklama kampüs içi yurtlar, özel yurtlar ve öğrenci evleri olarak ayrılmaktadır. Kampüs içi yurtlar öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklamalardır ve odalardaki kişi sayısı isteğe göre değişkenlik göstermektedir. Özel yurtlar üniversiteye genellikle toplu taşıma mesafesinde olan, tercihe göre oda içerisinde özel banyo da bulunan konaklamalardır. Öğrenci evleri ise öğrencinin isteğine göre ayarlanmakta olan, yurtlara göre daha özgür olan konaklama seçeneğidir.

İspanya’daki master programlarımız ile ilgili danışmanlarımızdan bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

Öğrencimiz ve ailesi ile yapacağımız ilk görüşmede istenilen program ve bu program için gerekli yeterlilik düzeyini belirliyoruz.Ülke,üniversite ve burs seçeneklerini görüşüyoruz.

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz.

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Üniversite, Master, Pre-Master, College, Sertifika, Diploma, Dil Okulu, Yaz Okulu, Akademik yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

[learn_press_profile]