İtalya’da Master

İtalya’da üniversiteler dünya çapında kendini kanıtlamış,eğitimi kaliteli üniversitelerdir. İtalyanca eğitim programlarının yanı sıra ingilizce eğitim programları da bulunmaktadır. Özellikle işletme,mimarlık ve mühendislik alanlarında tanınmaktadır. İtalya’da master tezsiz ise 1, tezli ise 2 sene sürmektedir. Programlar genellikle eylül/ekim aylarında başlamaktadır.

İtalya da master ve ingilizce egitim dili seçenekleri oldukça fazladır

Gerek Türkiye’ye yakınlığı ve Avrupa ülkesi olması,gerekse devlet üniversiteleri öğrencileri için tanıdığı burs olanakları İtalya’yı Türk öğrenciler için popüler hale getirmiştir. 

İtalya’da Yıllık Eğitim Ücretleri:

Senelik ücretler 1200-20000 € arasında olup, devlet okulu ve özel okul durumuna göre değişmektedir.

İtalya’da üniversitelere girişte istenen evraklar :

  1. Pasaport
  2. Lisans Diploması
  3. Lisans Transkripti (Not dökümü)
  4. İki adet akademik referans mektubu
  5. Niyet Mektubu
  6. Yeterli dil skoru
  7. CV
  8. Design bölümü ise portfolyo

İtalya’da Konaklama ve Yaşam Maliyeti hakkında:

İtalya’da yaşam maliyetleri tercih edilen şehre göre değişmektedir. Konaklama ücretleri genellikle 200-800 € arasında değişmekte,beslenme maliyetleri 250-400 € arasında değişkenlik göstermektedir.

Konaklamalar için genellikle yurtlar veya öğrenci evleri tercih edilmektedir. Üniversitelerin kendi sunduğu yurtlar olmakla beraber,bazı üniversiteler yurt olanağı sunmamaktadır. Bu durumda öğrenciler özel yurtları veya öğrenci evinde kalmayı tercih etmektedirler.

İtalya’da Çalışma İzni:
İtalya’da lisans eğitimi alan öğrenciler oturum izinleriyle birlikte eğitim hayatları süresince haftada part-time 20 saat çalışma iznine sahiptirler.

İtalya üniversite başvuruları konusunda tecrübeli danışmanlarımızdan konaklama,burs,denklik/pre-enrolment ve hazırlık kursları ile ilgili destek almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz.

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Üniversite, Master, Pre-Master, College, Sertifika, Diploma, Dil Okulu, Yaz Okulu, Akademik yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

[learn_press_profile]