Kanada’da Master

Kanada, güvenli bir ülke olması ve mezuniyetten sonraki iş imkanları ve göçmenlik şansı ile en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir.

Yabancı öğrenciler için Kanada’da birçok farklı alanda yüksek lisans yapmak mümkündür. Bu ülkedeki master ve doktora programları dünyanın neredeyse her ülkesinde prestij ve kaliteli eğitimleri ile tanınmaktadırlar. Özellikle MBA gibi pratiğe dayalı master programları bir yıl sürer. Eğitim programları çok çeşitlidir.

Kanada’nın sahip olduğu çok uluslu toplum eğitimde farklı avantajlar sağlarken, zengin ve sürekli büyüyen ekonomisi üniversite mezunlarına çok çeşitli alternatifler sunar. Kanada Birleşmiş Milletler tarafından birçok kez dünyanın yaşam kalitesi en yüksek ülkesi olarak seçilmiştir. Kaliteli yaşamın yanı sıra yaşam maliyeti Amerika veya İngiltere ile karşılaştırıldığında daha azdır. Kanada’da yüksek lisans öğrencilere öğrenim süreleri boyunca haftada 20 saat yaz tatillerinde ise tam gün çalışma izni verilir.

Kanada’da yüksek lisans eğitimi için standart bir ücretten bahsetmek pek mümkün olmasa da eğitim alınacak bölüm ve süreye göre 17.000 Kanada dolarından başlamaktadır. Kanada dolarının kur farkından ötürü birçok gelişmiş ve batı ülkesine göre daha ekonomiktir.

Kanada hükümeti 1 yıl eğitimden mezun olan öğrencilere 1 yıl, 2 yıllık öğrenim görmüş öğrencilere program bitince 3 senelik çalışma izni sunmaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin eğitim alırken de haftalık 20 saatlik çalışma izni vardır.

Lisans mezunları için college programları da en çok tercih edilen egitim programlarıdır. Gerek maliyet, gerek staj, bölüm çeşitliliği  ve iş bulma avantajı ve mezuniyet sonrası çalışma izni verildiğinden dolayı en yaygın ve popüler olan program

Çift dil konuşulan bir ülke olan Kanada’da eğitim için özellikle Quebec bölgesini tercih ederseniz İngilizcenin yanı sıra Fransızca da öğrenme şansı yakalarsınız.

Kanada’da konaklama okul yurtları, özel yurtlar ve öğrenci evi şeklindedir. Yurtlar genellikle tek veya iki kişilik odalardan oluşmakta, yurtların içerisinde birçok sosyalleşilebilecek alan bulunmaktadır. Ekonomik anlamda daha uygun bir konaklama seçeneği tercih eden öğrenciler arkadaşları ile ev tutarak maliyetleri biraz daha azaltabilirler.

Kanada’daki master programlarımız ile ilgili danışmanlarımızdan bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

 Öğrencimiz ve ailesi ile yapacağımız ilk görüşmede istenilen program ve bu program için gerekli yeterlilik düzeyini belirliyoruz.Ülke,üniversite ve burs seçeneklerini görüşüyoruz.

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz.

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Üniversite, Master, Pre-Master, College, Sertifika, Diploma, Dil Okulu, Yaz Okulu, Akademik yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

[learn_press_profile]