Yeni Zelanda’da Master

Yeni Zelanda, güvenli bir ülke olması, mükemmel doğal güzellikleri ve sıcakkanlı insanları ile üniversite eğitiminde eşsiz bir deneyim sunar. Dünya çapında kendini kanıtlamış birçok üniversiteyi içinde barındıran Yeni Zelanda, kariyerinize yön vermek için en iyi seçeneklerden birisidir.

Yeni Zelanda’da yüksek lisans eğitimi dünya standartlarındaki eğitimi, resmi dilin İngilizce olması ve uluslararası tanınır olması ile tercih sebebidir. 

Yeni Zelanda eğitim süresince öğrencilere haftalık 20 saatlik bir çalışma izni sunar. Bu sayede öğrenciler okurken aylık masraflarını karşılamaya katkıda bulunabilirler.

Özellikle işletme, teknoloji, ticaret ve mühendislik alanlarında dikkat çeken Yeni Zelanda, içerisinde pek çok global firmayı da barındırır. Bu sayede iyi bir ortalama ise mezun olmuş ve kendini kanıtlamış öğrenciler bu firmalara da girme şansı elde edebilirler.

Öğrenim ücretleri için yapacağınız masraflar, başvurduğunuz üniversite ya da okulun yeterlilik türüne bağlı olarak değişir. Yeni Zelanda’da kendine has ücret yapıları olan birçok yüksek sıralamalı üniversite ve kolej bulunur. Eğitim ücretlerini karşılayabilmek için yaklaşık olarak yılda 22.000 – 35.000 Yeni Zelanda Doları (NZ$) gerekmektedir.

Genel olarak beşeri bilimler, eğitim ve sanat bölümleri daha ucuzken, tıp ve mühendislik alanları daha pahalı olmaktadır. Eğer yüksek lisans eğitimi almak istiyorsanız, ücretler tipik olarak daha yüksek ve seçtiğiniz programa göre değişkenlik gösterir. Birçok ülke gibi, MBA bölümleri çoğunlukla daha pahalıdır. Bu tür bölümlerin ortalama ücretleri yılda, 31.000 – 50.000 NZ$ olarak değişiklik göstermektedir.

Yeni Zelanda’daki master programlarımız ile ilgili danışmanlarımızdan bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EduMap Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Kariyer Merkezi olarak biz size nasıl destek olabiliriz?

Program süresince ve sonrasında öğrencimiz ve ailesi ile iletişimimizi koparmıyor, desteğimize devam ediyoruz. Yurtdışında bulunulan süre boyunca ulaşılabileceği irtibat telefonlarını veriyoruz. Yurt dışındaki ofis ve temsilciliklerimizle de her zaman yanında oluyoruz.

EDUMAP olarak anlaşmalı olduğumuz tüm Lise, Üniversite, Master, Pre-Master, College, Sertifika, Diploma, Dil Okulu, Yaz Okulu, Akademik yaz okulu, Pathway, Oxbridge, Foundation, A level, GCSE, IB, İnternational year one, programlarının tümünde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

[learn_press_profile]